Василь Яковишин » До витоків міжконфесійного порозуміння хазар, караїмів і слов'ян на українських землях доби Київської та Галицько-Волинської держав
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

До витоків міжконфесійного порозуміння хазар, караїмів і слов'ян на українських землях доби Київської та Галицько-Волинської держав

Стаття
Написано: 2014 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 14.08.2018
Твір змінено: 15.08.2018
Завантажити: pdf див. (935.8 КБ)
Опис: Карпати: людина, етнос, цивілізація. – 2014. – №5.


У статті розглядається історія походження хазар і караїмів Криму та їх релігійних вірувань. Методом порівняльного аналізу автори висловлюють твердження, що хазари походили від скіфів і тюрків, але сповідували талмудичний юдаїзм, а караїми – це нащадки самарян Палестини, які визнавали Закон Мойсея, але не користувалися Талмудом. Мали різні джерела святих текстів: караїми – Самарське П’ятикнижжя (варіант Ј), хозари – Старий Заповіт (ТаНаХ: Ј, E, P, D, Chr). Обидва народи належать до яфетичної традиції та індоєвропейської групи мов.

Така ментальна риса хазар, слов’ян і караїмів, як віротерпимість – одна з причин релігійного порозуміння в Хазарії, на Русі та в Галицько-Волинській державі.

Другою причиною порозуміння на українських землях була схильність слов’ян (землеробство), юдеїв, хозар і караїмів (торгівля) до різних сфер економічної діяльності, де вони доповнювали одні одних.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.