Василь Волицький » На Львів і Київ. Воєнні спогади 1918-1920
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

На Львів і Київ. Воєнні спогади 1918-1920

Спогади
Написано: 1963 року
Джерело: hurtom.com
Розділ: Історична
Додав: vovaniko
Твір додано: 29.01.2014
Твір змінено: 29.01.2014
Завантажити: djvu (6,6 МБ) pdf див. (21,8 МБ)
Опис: Великі вікопомні події відбулися в житті нашого народу протягом останніх десятиріч. Після вікової неволі ми вийшли на шлях вільної нації і, здобу вгай свою державу, боронили її власною збройною силою.

У 1914 р. формації Українських Січових Стрільців започаткували організацію українського війська, а по розвалі царської московської і габсбурзької імперій,
процес творення української національної армії відбувався переважно в обставинах національної революції і війни в обороні проголошеної державности перед московськими і польськими напасниками.
Такий стан в обставинах національної революції і війни був оправданий і навіть конечний, хоч з другого боку виїмкові обставини давали нагоду для безвідповідальних одиниць — „отаманів" творити залежні від них „пашківські республіки" і не підпорядковуватись своїй центральній владі. Так постало явище отаманії, що у вирішальній добі нашої історії відіграло фатальну ролю.
„Отамани" часто проявляли багато геройства і посвяти в боротьбі з нашими національними ворогами, але виступаючи відокремлено, вони розпорошували національну енергію, анархізували життя і взагалі демобілізували наші національні сили.
Автор спогаду „На Львів і Київ", що його Видавництво „Гомін України" видало окремою книжкою, займається головним чином військовими операціями полку, чи радше куреня, в якому він був вояком.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.