Олена Вітринська » Політика радянської влади щодо юдаїзму в Україні в 1921-1929 роках
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Політика радянської влади щодо юдаїзму в Україні в 1921-1929 роках

Праця
Написано: 2016 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 14.10.2016
Твір змінено: 14.04.2017
Завантажити: pdf див. (1,4 МБ)
Опис: На захист винесено результати дослідження політики радянської держави щодо юдейської конфесії в Україні протягом 1920-х років, основні її етапи та напрямки.

У дисертації обґрунтовано, що нормативно-правова база була антирелігійною, не мала спеціального антиюдейського характеру. Офіційне законодавство мало ідеологічний характер, а діяльність партійно-державних органів визначалася секретними розпорядженнями вищих партійних структур. Доведено специфічну роль єврейських секцій при комітетах КП(б)У в організації та проведенні антиюдейської політики.

Проаналізовано основні напрямки економічного тиску держави на юдейські общини: вилучення культових предметів, приміщень синагог, молитовень, хедерів, єшив, Талмуд-Тор тощо. Показано, що це стало однією з важливих обставин руйнування єврейської ідентичності.

У дисертації доведено антиюдейську спрямованість обмеження вживання івриту, проаналізований процес ліквідації духовної освіти і спробу організації розколу серед віруючих євреїв. Визначено форми й методи антиюдейської агітації та пропаганди, особливості їхнього проведення і об᾽єкти. Вивчено зміст агітаційно- пропагандистських матеріалів.

Ключові слова: антирелігійна політика, юдаїзм, радянська влада, більшовизм, єврейські общини, євсекція, секуляризація.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.