Олексій Вінниченко » Інститут сеймикового маршалка в Руському і Белзькому воєводствах останньої чверті XVI - першої половини XVII ст.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Інститут сеймикового маршалка в Руському і Белзькому воєводствах останньої чверті XVI - першої половини XVII ст.

Стаття
Написано: 1999 року
Розділ: Історична
Твір додано: 25.06.2013
Твір змінено: 27.08.2014
Завантажити: Файли вилучено з бібліотеки на запит власника авторських прав.
Опис: Вінниченко, Олексій. Інститут сеймикового маршалка в Руському і Белзькому воєводствах останньої чверті XVI - першої половини XVII ст. // Вісник Львівського університету. Серія історична. — Випуск 34. — Львів, 1999. — С. 109-21

Джерелами до написання роботи послужили матеріали з 1572-1647 рр. трьох сеймиків Руського воєводства - генерального (вишенського), холмського і галицького та воєводського сеймика Белзького воєводства. Автор приходить до висновку, що існування інституту сеймикового маршалка в Руському і Белзькому воєводствах в останній чверті XVI - першій половині XVII ст. може бути поділено на два періоди. Під час першого з них (1572-1600) інститут маршалка запроваджується, набуває певного поширення, але відіграє у сеймиковому житті другорядну роль, під час другого (1601-1647) - займає в сеймиковому устрої центральне місце і набуває рис, які стали характерними для подальшого сеймикового періоду. В додатку публікується перелік сеймикових маршалків Руського і Белзького воєводств за 1574-1647 рр. із зазначенням назв земських та інших урядів, які вони займали, та сеймиків, на яких вони головували.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.