Дмитро Вєдєнєєв » Розвіяні міфи
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Розвіяні міфи

Праця
Написано: 2010 року
Джерело: rutracker.org
Розділ: Історична
Твір додано: 16.05.2012
Твір змінено: 16.05.2012
Завантажити: djvu (37,8 МБ)
Опис: Міфам радянської пропаганди протистоять твори, написані на основі архівних матеріалів, мемуарних і наукових джерел. Нариси, статті згруповано «навколо» вузлових подій в історії України ХХ сторіччя. Українська революція 1917-1921 років: її просвітлий час і трагічний фінал. Більшовицький терор: Голодомор, Соловки, «розстріляне відродження»... Друга світова війна: правда про звитяги і про ціну перемоги над нацизмом. Повоєнна боротьба в СРСР: бойові операції чекістів і героїка визвольного руху ОУН та УПА.
Для всіх, хто цікавиться історією, її драматичними й маловідомими сторінками.
 
Відгуки читачів:
 
17.06.2012 • Askold
Більша частина коментаря пана hnatt-а стосується не Вєдєнєєва, а Ільюшина і його праць. І більшість (саме більшість, я не кажу, що всі) огріхів Ільюшина зовсім не стосуються робіт пана Вєдєнєєва. Я не є "фаном" Вєдєнєєва, але назвати його праці щодо ОУН-УПА заангажованими я не можу, хоч він і був комітетчиком.
17.05.2012 • hnatt
Із обговорення на toloka.hurtom.com:

“[...]читати Вєдєнеєєва треба дуууууже уважно. Як і Ільюшина.

Вєдєнєєв чекіст. А з цієї контори виходу немає. І українською вона стане дуже не скоро. Вони й далі невідомо на чий млин ллють воду. А напівправда, як відомо, гірше, ніж повна неправда. Особливо для того, хто недостатньо орієнтується в темі.
А Ільюшин працює на польська гранти. І коли він описує протистояння АК й УПА, то підтверджуючи правоту поляків, посилається на серйозні польські й радянські документи. А коли йдеться про діяльність УПА, то посилання йдуть на агітаційні листівки. За допомогою цього й схожих методів, що свідчать про явну заангажованість, Ільюшин лише підтверджує творений чекістами й поляками образ УПА як збіговиська неграмотних озвірілих недолюдків.

Через що ще раз наголошую, що читати цих авторів треба дууууже уважно. І далеко не все сприймати за чисту монету.”

http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=35065
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.