Степан Васильченко » Мій шлях. Статті, замітки
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Мій шлях. Статті, замітки

Спогади
Написано: 1931 року
Джерело: Sfumato
Розділ: Історична
Додав: Sfumato
Твір додано: 11.07.2018
Твір змінено: 11.07.2018
Завантажити: djvu (1,1 МБ)
Опис: Джерело: С. Васильченко "Твори у 4 томах", 1959-1960 під заг. редакцією О. Білецького, вид. Академії наук УРСР. Том 4, ст. 1 - 88.
----------------------
Спогади «Мій шлях» уперше у скороченому вигляді опубліковано у журналі «Радянська
література» (№5, 1938 р.). Повністю твір за чорновим автографом 1931 р. побачив світ у 1960 р. в чотиритомному виданні творів письменника.
С. Васильченко в останні дні життя уклав текст і написав «ключ» до повісті. Остаточному опрацюванню твору завадила хвороба і смерть письменника. Над ним він працював довгий час, удосконалюючи, уточнюючи задум, про що свідчать різні варіянти назви: «Автобіографічні записки», «Авторські записки», «Замітки автора», «Мої записки», «Замість автобіографії», «На довгій ниві», «На моєму шляху», «Мій шлях». Сам письменник визначає жанр свого твору як автобіографічний нарис. У короткій передмові автор начебто укладає з читачем «автобіографічний договір» – представляє йому себе, пояснює смислове завдання і літературну оптику своєї праці. С. Васильченко зазначає, що його мета – «в загальних рисах показати життєвий шлях народного учителя і мужицького українського письменника, за якого я себе вважаю, шлях не винятковий, а характерний». Виходячи з означеної мети, письменник розкриває принцип добору і компонування матеріялу: «Тільки потрібні для цього факти я буду подавати. Потрібні факти й логічні з їх освітлення і висновки».
«Мій шлях» С. Васильченка – значний здобуток української літератури, оригінальний цілісний твір, який показує логіку духовного та світоглядного становлення художника.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.