Володимир Ушенко » Будні районного ґебіста (сповідь опера КҐБ СССР)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Будні районного ґебіста (сповідь опера КҐБ СССР)

Спогади
Написано: 2011 року
Джерело: Машинопис твору люб'язно надано його Автором
Розділ: Історична
Твір додано: 11.11.2011
Твір змінено: 21.10.2015
Завантажити: doc див. (8.1 МБ) doc.zip (7.2 МБ)
Опис: З питаннями придбання друкованої книги оптом чи вроздріб прохання звертатися за телефоном 0980616599.


Автобіографічна сповідь офіцера-оперативника КҐБ з української глибинки про радянські органи державної безпеки зразка восьмидесятих-дев’яностих років минулого століття, в якій художньо описуються форми, методи, оперативні сили і заходи, що застосовувались чекістами проти власного народу для утримання його в покорі страхами і жахами невідворотного покарання, масовими чи вибірковими репресіями аж до фізичного знищенням непокірних.
Автор описує те, чому був безпосереднім свідком, про що дізнався під час навчальної чекістської підготовки, буденної агентурно-оперативної роботи, з спеціальної цілком таємної літератури чи з оповідок бувалих колег. Наголошує на безкомпромісній боротьбі «озброєного загону партії» проти українського дисидентського руху, національно-демократичної та націоналістичної опозиції останніх років перед здобуттям Україною державної незалежності.
В описаному відверто розповідає про вражаючі нестиковки дійсних фактів з їх офіційним трактуванням, про спеціально вибудовану і досі діючу систему приховування і фальсифікації історичної правди, сліди якої знаходимо в сучасних підручниках історії України.
На прикладі осіб, що були в полі зору радянської контррозвідки за часів служби в ній автора, а також на прикладі близьких і рідних, подає дещо інше трактування історії Великої війни.
Коротко показує історію створення органів державної безпеки, їх становлення та розвиток. Аналізує проти-, позазаконні та сумнівні дії розвідувальних та спеціальних служб, роль, місце, корисність і загрози цієї «пікантної роботи» в сучасному суспільстві. Окремо робить екскурс в історію саме українських національних спецслужб та відмічає історичні заслуги наших видатних земляків-українців, непересічних розвідників і контррозвідників світового рівня на службі як рідному народу, так і іншим державам.

Думаю, читач з розумінням поставиться до змін деяких імен моїх персонажів: об'єктів, агентів, довірених, оперативників і до запевнення, що якщо хто і побачив якусь подібність — то це чисто випадкове, бо це мої уявлення.

Насправді такого не було тільки тому, що такого взагалі ніколи бути не могло, не може і бути не повинно.
 
Відгуки читачів:
 
19.08.2013 • AndyN
старшина - дякую. Може, доберусь і до нового видання ;)
22.11.2012 • старшина
Попередній коментар пана AndyN стосується того варіанту, що був вивішений 11.11.2011.
Змінений варіант, що вивішений 01.03.2012 вдвічі більший за обсягом, має супровідний фотоматеріал, професійно відредагований і підготовлений до друку.
26.11.2011 • AndyN
Цікава книга. Перші сторінки нуднуваті - далі пішло краще. Останні розділи логічно не відповідають власне заголовку і анотації - особисте генеалогічне дерево, роздуми щодо голодомору. Краще було в винести за рамки і видати окремо. А ось "спогади опера" занадто здались фрагментарними, і саме "чуда трансформації" я особисто не побачив в характері героя. Як він так швидко ідеологічно перекувався. Чи такому також у школах КГБ вчать - "глибокому легендуванню"? Нібито твір автобіографічний, нібито - ні. Можу порадіти за головного героя - за сім років роботи на "сили зла" заробити 3-кімнатну квартиру - так нова влада своїм псам не віддячує. Як "перший блин" піде - я б скоріше радив почитати, аніж оминути цей твір - завдяки цікавим реалістичним деталям. На рівень Резуна, звісно, не тягне - не той маштаб. Резуп цілу концепцію створив, все ж аналітик розвідки це не кумів по селах вербувати. Якщо абстрагуватись від гумору - та ще гидота...
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.