народ Український » Українські народні пісні. Пісні суспільно-побутові
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Українські народні пісні. Пісні суспільно-побутові

Не визначено
Джерело: toloka.hurtom.com
Розділ: Народна
Твір додано: 10.04.2014
Твір змінено: 10.04.2014
Завантажити: djvu (13,5 МБ)
Опис: Упоряд. О. Хмілевська
Збірник містить суспільно-побутові народні пісні дожовтневого часу. До нього увійшли тексти, що друкувалися протягом XIX-XX ст. ст. у різних виданнях, частина яких на сьогодні стала уже бібліографічною рідкістю, а також тексти з архівних матеріалів Відділу рукописів Центральної наукової бібліотеки, Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М. Т. Рильського, рукописні збірки С. В. Тобілевич. Крім пісень у давніх записах XIX - поч. XX ст., тут подаються також пісні, записані і зібрані радянськими фольклористами.
Серед пісень збірника - записи відомих збирачів, учених, письменників, зокрема М. Максимовича, В. Залеського, 3. Доленги-Ходаковського, М. Гоголя, А. Метлинського, М. Костомарова, П. Куліша, Ю. Федьковича, А. Новосельського, О. Потебні, А. Димінського, І. Рудченка, Я. Головацького, Я. Новицького, І. Новицького, М. Лисенка, П. Чубинського, Б. Грінченка, І. Франка, В. Гнатюка, Ф. Колесси, І. Колесси, В. Милорадовича, Д. Яворницького.
Збірник поділяється на розділи відповідно до основних тематичних груп суспільно-побутових пісень. У межах розділу пісні розміщуються за їх провідним ідейно-тематичним мотивом.
Пісні друкуються за сучасним правописом із збереженням лексичних, морфологічних та деяких найсуттєвіших фонетичних діалектних особливостей.
У примітках до кожної пісні, зазначається джерело, з якого вона друкується, а також (якщо є відповідні відомості) місце запису (загальна назва місцевості - Волинь, Канівщина, Київщина, Полтавщина і т. д.- або село, місто за адміністративним поділом, що існував на час запису), час запису, прізвище записувача. Ім’я записувача та місце запису не вказуються, коли вони зафіксовані уже в назві збірника, з якого пісня передруковується.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.