народ Український » Сто українських народних пісень села Скородинці на Тернопільщині (фольклорні записи)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Сто українських народних пісень села Скородинці на Тернопільщині (фольклорні записи)

Альбом
Написано: 1967 року
Розділ: Мистецтво
Додав: lastivka
Твір додано: 15.06.2020
Твір змінено: 15.06.2020
Завантажити: pdf див. (2.2 МБ)
Опис: Село Скородинці (Чортківський район Тернопільської області) мальовничо розкинулось над рікою Серет. З усіх сторін його оточують невисокі подільські гори, покриті лісами, і село ніби ізольоване від світу. Тут до наших днів збереглись жива народна пісня, троїсті музики та старовинні танці і обряди.

Трьома поколіннями села Скородинець на Тернопільщині співались пісні, зібрані Степаном Стельмащуком протягом 1954—1963 років. Більш давні записано від найстаріших жителів цього села — Параски Дідик та Ілька Стельмащука, частково й від Петра Бандури. Співались вони ще на початку 20-го століття, за часів Австро-Угорщини. Пісні, середнього покоління — часів панування шляхетської Польщі — записані в основному від Петра Бандури, Михайла Шевців, Теклі і Павла Стельмащуків, Галини Солецької та з гуртового співу. Нарешті пісні молодшого покоління — ті, що співались у 1940-х—1960-х рр. (більшість з них, як і попередні напевно були перейняті від батьків-дідів), записані переважно з гуртового співу.

Гадаємо, що ця скромна праця буде корисною для наших фольклористів, композиторів, творчих професіональних колективів, гуртків художньої самодіяльності, любителів народної пісні й заохотить фахівців та аматорів збирання пісенної творчості до мандрів по далеких і близьких селах України в пошуках пісенних скарбів.

Пісні зібрав та упорядкував Степан Ількович Стельмащук
«Музична Україна», Київ — 1967
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.