Т. Талько » Репрезентація архетипів у гендерних стереотипах української культури
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Репрезентація архетипів у гендерних стереотипах української культури

Праця
Написано: 2012 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 09.01.2016
Твір змінено: 25.02.2016
Завантажити: djvu (4,8 МБ)
Опис: Грабовська І., Купцова Т., Талько Т.

Репрезентація архетипів у тендерних стереотипах української культури. Монографія. - К.: Видавець ПП Лисенко М.М, 2012 - 196 с.

ISBN 978-617-640-035-6

У монографії вперше в українській філософи досліджується вплив архетипів культури на формування стереотипних уявлень про чоловіче та жіноче у міфологічній свідомості пращурів сучасних українців, виявляються особливості репрезентації архетипів у тендерних стереотипах, притаманних культурі Київської Русі, а також гуманістичній, бароковій та проенітницькій культурним традиціям. Виявлено характер впливу архетипів на відображення фемінного та маскулінного у модерному та постмодерному філософському, літературному, культурологічному та політичному дискурсах.

Загострення уваги на метафізичному зрізі процесу формування тендерних стереотипів у взаємозв’язку з архетипним підґрунтям вітчизняної культури дозволило виявити глибинні причини існування патріархатно-есенціалістських уявлень про сутність фемінного та маскулінного і відповідної їм гендерно-рольової диференціації в українському суспільстві, тим самим сприяючи створенню дієвих проектів зміни суспільної свідомості у плані тендерної паритетності.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.