Михайло Соневицький » Історія грецької літератури. Том 2
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Історія грецької літератури. Том 2

Посібник
Написано: 1977 року
Джерело: diasporiana.org.ua
Розділ: Наукова
Додав: balik2
Твір додано: 07.01.2013
Твір змінено: 07.01.2013
Завантажити: djvu (9,2 МБ) pdf див. (25,3 МБ)
Опис: Видання серії Праці Філософічно-гуманістичного факультету Том 19

В контексті сьогодення України неможливо не згадати працю видатного українського класичного філолога, дослідника давньогрецької та римської культури, випускника Віденського університету, професора Михайла Соневицького, чия праця “Історія грецької літератури” українською мовою, з перекладами основних фрагментів з досократової філософії, посиланнями на дослідження всіх знаних фахівців у цій галузі, засвідчує існування незмінного органічного інтересу в українському інтелектуальному середовищі до засвоєння зразків духовної практики стародавніх греків.

На жаль, життя та творчість М. Соневицького відбулися поза межами України, і тому здобутки його вченої діяльності лише зараз набувають визнання в освітньому середовищі України.

Праця М. Соневицького привертає до себе увагу багатьма гранями. Вагомішими для нас є історіографія опрацювань давньогрецької літератури (зокрема, філософії, як складової літературного процесу), здійснених українською мовою, та переклади українською мовою фрагментів із праць досократиків, які є практично першою спробою впровадження у навчальний процес з історії філософії текстів, перекладених з давньогрецької на українську фахівцем-філологом та філософом.

В “Історії грецької літератури” М. Соневицького міститься вичерпна історіографія досліджень стародавньої грецької літератури на теренах української інтелектуальної культури від перших розвідок до 70-х років XX ст. включно.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.