Ірина Шафранська » Економічна думка Західної України останньої третини ХІХ – першої третини ХХ століття
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Економічна думка Західної України останньої третини ХІХ – першої третини ХХ століття

Праця
Написано: 2015 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 05.11.2015
Твір змінено: 05.11.2015
Завантажити: pdf див. (3 МБ)
Опис: Дисертацію присвячено дослідженню умов та особливостей розвитку економічної думки Західної України останньої третини ХІХ – першої третини ХХ ст. Використано історіографію проблеми та архівні матеріали, які раніше широко не використовувались. В економічні думці Західної України останньої третини ХІХ – першої третини ХХ ст. виділено такі течії: москвофіли, народовці, старі народовці, радикали, революційні демократи, соціал-демократи, християнсько-демократична течія. Автором розроблено схему приналежності західноукраїнських вчених до певних течій суспільно-політичної та економічної думки. Здійснено аналіз розв’язання сільськогосподарського питання, проблем статистики та фінансів у працях західноукраїнських вчених і публіцистів останньої третини ХІХ – першої третини ХХ ст.; досліджено розвиток теорії кооперації. Запропоновано рекомендації щодо використання розробок західноукраїнських вчених в розв’язанні сучасної проблематики.
 
Відгуки читачів:
 
06.11.2015 • romko28
Шановній авторці вдалося зробити неможливе. А саме - написати понад 200 сторінок друкованого тексту про галицьких економістів кінця ХІХ - початку ХХст., і ЖОДНОГО РАЗУ не згадати в цьому тексті львів"янина Людвіга фон Мізеса, одного з найважливіших економістів ХХст, засновника австрійської школи економіки. Очевидно, вина Мізеса полягає в тому, що він був лібералом. Бо в той же час, пошук по тексту цього опусу дав понад 150 результатів, які містять слово "маркс".
Ця дисертація - унікальний приклад того, як чверть століття після розвалу СССР, економічна наука в українських університетах залишається в руках марксистів та інших комуністів.
Мені направду шкода студентів, які протиратимуть штани на парах у цієї "викладачки".
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.