Святослав Семенюк » Українські історико-етнічні землі (Польща, Угорщина, Румунія, Словаччина, Чехія, Австрія, Саксонія)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору]
[додати цей твір до вибраного]
|
Українські історико-етнічні землі (Польща, Угорщина, Румунія, Словаччина, Чехія, Австрія, Саксонія)
Праця
|
|
|
Розділ: |
Наукова |
|
Додав: |
Аватар Арій
|
|
Твір додано: |
21.08.2019 |
|
Твір змінено: |
21.08.2019 |
|
Завантажити: |
doc
див.
(6.2 МБ)
doc.zip
(3.5 МБ)
fb2.zip
(3.3 МБ)
pdf
див.
(4.6 МБ)
|
|
Опис: |
Ця збірка праць різних років присвячена потаємним, тривалий час прихованим від громадськості сторінкам історії українського народу на своїх давніх етнічних землях в Центральній Європі. Особливо панічно боялася концепції Великої України радянська історіографія, яка заполонила науковий та освітянський простір численними «Історіями УРСР», тобто змістила акценти з історії українства як етносу на обмежену територіальними та часовими рамками історію радянської України. Поза історичним аналізом залишилися не тільки Берестейщина, Холмщина, Надсяння, Лемківщина, Підляшшя, Пряшівщина, Марморощина, Південна Буковина, Добруджа, Лугош, а й менш відомі українському загалу землі на заході (Паннонія, Семигороддя, Волощина, Волоська Моравія, Волоська Сіле-зія, Волоській Острів, Біла Хорватія, Засяння), не кажучи вже про перебування наших предків на території Австрії та Саксонії, що налічує кілька століть. Насправді українство було не тільки постійно представлене в Центральній Європі, а й своїми руками і розумом творило її унікальну історію і цивілізацію. |
|
Зміст: |
[натисніть, щоб розгорнути]
ТВОРЕЦЬ ПЕРШОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ............ 3
ПРАБАТЬКІВЩИНА УКРАЇНЦІВ ............................... 3
ДУНАЙСЬКА РУСЬ. ПОХОДЖЕННЯ ОДОАКРА ........... 9
ДИТИНСТВО І МОЛОДІ РОКИ КНЯЗЯ .................... 20
ГЕНІАЛЬНИЙ УЧЕНЬ АТТІЛИ ................................ 25
ПАДІННЯ РИМСЬКОЇ ІМПЕРІЇ
І СТВОРЕННЯ РУСЬКОГО КОРОЛІВСТВА ................ 29
ЛІТЕРАТУРА ...................................................... 43
ДАВНІ УКРАЇНЦІ НА ТЕРИТОРІЇ АВСТРІЇ .............. 45
ЛІТЕРАТУРА ...................................................... 58
ЗАСНОВНИК ВЕЛИКОЇ ХОРВАТІЇ ........................... 61
ПОЛАБСЬКА І ПОМОРСЬКА РУСЬ ......................... 82
ВЕЛИЧ І ЗАГИБЕЛЬ ВЕЛИКОЇ ХОРВАТІЇ .............. 143
ІСТОРИЧНА ДОЛЯ ДУЛІБІВ І БІЛИХ ХОРВАТІВ
У ЧЕХІЇ ........................................................... 181
УКРАЇНСЬКІ ІСТОРИКО-ЕТНІЧНІ ЗЕМЛІ
В УГОРЩИНІ (Угорська Русь, Паннонія) ............. 198
Абауйвар ........................................................ 199
Абауйшанто .................................................... 203
Аггтелек ......................................................... 204
Балатонлелла ................................................. 207
Балашшадьярмат ............................................. 211
Банкут............................................................ 214
Банхіда .......................................................... 220
Бая ................................................................ 225
Бекешчаба ...................................................... 226
Біхаркерестеш ................................................ 229
Богач ............................................................. 231
Будапешт ....................................................... 234
Будаскутпуста ................................................. 267
Буккараніос .................................................... 268
Буйок ............................................................. 268
879
Валь-Вареб ..................................................... 269
Васвар ........................................................... 270
Вац ................................................................ 271
Вертешселлеш ................................................ 274
Веспрім .......................................................... 275
Вишгород ....................................................... 281
Гайдубисермени .............................................. 297
Гайдудороха ................................................... 298
Гайдусобосло .................................................. 299
Галас ............................................................. 301
Галач ............................................................. 301
Гонт ............................................................... 302
Гомроги .......................................................... 305
Горомболь ...................................................... 305
Дебрецен ....................................................... 306
Дендешоросі ................................................... 310
Д’єр ............................................................... 315
Доборяни ....................................................... 321
Дьюла ............................................................ 323
Егер ............................................................... 324
Ердобанья ...................................................... 328
Ердотарча ...................................................... 329
Естергом ........................................................ 329
Залавар.......................................................... 338
Занка ............................................................. 345
Зірц ............................................................... 345
Іклад ............................................................. 349
Калоча ........................................................... 350
Казінчбарчика ................................................ 351
Каранчберени ................................................. 352
Кечкемет ........................................................ 353
Кішкерес ........................................................ 354
Кішоросі ......................................................... 355
Комлошка ....................................................... 356
Куч ................................................................ 358
Ліллафюред .................................................... 358
Маріяповч ...................................................... 363
Матрафюред ................................................... 367
Мішкольц ....................................................... 368
Мосонмадярвар ............................................... 373
Мохач ............................................................ 375
880
Надьбержени .................................................. 377
Надьвард ........................................................ 378
Надьороси ...................................................... 379
Надьканіша ..................................................... 380
Нірбатор ......................................................... 381
Ніредьхаза ...................................................... 383
Новгород ........................................................ 385
Орослани ........................................................ 386
Оросхаза ........................................................ 387
Паннонхальма ................................................. 392
Пашто ............................................................ 393
Печ ................................................................ 394
Пенислек ........................................................ 396
Печварад ........................................................ 397
Пілішмарот ..................................................... 397
Путнок ........................................................... 398
Ромхани ......................................................... 399
Сабатка .......................................................... 401
Сабольч .......................................................... 402
Сайопетрі ....................................................... 403
Сарваш .......................................................... 404
Сасвар ........................................................... 407
Сатмарчик ...................................................... 408
Сегед ............................................................. 409
Секешфехервар .............................................. 413
Сексард .......................................................... 415
Сентендре ...................................................... 416
Сиксов ........................................................... 418
Сіклос ............................................................ 418
Сільвашварад .................................................. 420
Солнок ........................................................... 421
Сомогивар ...................................................... 422
Тарналелеш .................................................... 424
Тата ............................................................... 424
Тисафолдвар ................................................... 425
Тихани ........................................................... 425
Токай ............................................................. 429
Тордас............................................................ 432
Фай ................................................................ 432
Фельдебро ...................................................... 433
Фельнемет ...................................................... 433
881
Фюзер ............................................................ 434
Ходмезоваршархели ........................................ 439
Чанад ............................................................ 440
Чонград ......................................................... 441
Шайопалфальва .............................................. 442
Шариський Поток ............................................ 442
Шаторальяуйхели ........................................... 447
Шопрон .......................................................... 448
Язберени ........................................................ 451
ЛІТЕРАТУРА .................................................... 452
УКРАЇНСЬКІ ІСТОРИКО-ЕТНІЧНІ ЗЕМЛІ В ЧЕХІЇ
(Біла Хорватія, Дулібія, Волоська Моравія) ........ 456
Бездеж ........................................................... 459
Бенатки-над-Езерою ........................................ 462
Бехіне ............................................................ 463
Біла ............................................................... 464
Блансько ........................................................ 465
Боротин ......................................................... 465
Брандис-на-Лабі ............................................. 466
Брежниця ....................................................... 466
Брандис-на-Лабі ............................................. 467
Брністе ........................................................... 467
Брно .............................................................. 468
Брумов ........................................................... 471
Брунталь ........................................................ 472
Будеч ............................................................. 472
Буковина ........................................................ 474
Валечов ......................................................... 475
Вали .............................................................. 475
Вальдштейн .................................................... 476
Великі Карловиці ............................................ 478
Веліс .............................................................. 478
Високе ........................................................... 479
Високе Мито ................................................... 480
Вишній Брод ................................................... 481
Вімперк .......................................................... 482
Волинь ........................................................... 484
Волоське Межиріччя ........................................ 485
Врхлабі .......................................................... 490
Всетин ........................................................... 491
Втельно .......................................................... 493
882
Гавлічкув Брод ................................................ 493
Гаррахов ........................................................ 494
Гвезда ............................................................ 495
Германичі ....................................................... 495
Глибока .......................................................... 497
Глубочиці ....................................................... 498
Годславичі ...................................................... 499
Голешов ......................................................... 500
Голіце ............................................................ 500
Гораздовичі .................................................... 501
Горжиці .......................................................... 501
Гориновесь ..................................................... 502
Гостинне ........................................................ 502
Градек у Неханіц ............................................. 503
Градець .......................................................... 503
Градець Кральовий .......................................... 504
Грушатичі ....................................................... 507
Гусинець ........................................................ 508
Дачиці ............................................................ 509
Двур Кральови-над-Лабою ............................... 510
Детиниці ......................................................... 510
Дівочий Камінь ................................................ 512
Доброшов ....................................................... 512
Добрушка ....................................................... 512
Домажліце ...................................................... 513
Дрнохолець .................................................... 514
Дубравиці ....................................................... 515
Дудлеби ......................................................... 515
Духцов ........................................................... 522
Єлове ............................................................. 523
Ємніште .......................................................... 523
Єсеник ........................................................... 523
Ждяр-над-Сазавою .......................................... 524
Железний Брод ............................................... 524
Жирець .......................................................... 524
Жегушичі ........................................................ 525
Жлеби ............................................................ 525
Заградиці ....................................................... 525
Збечно ........................................................... 526
Збраслав ........................................................ 527
Звіков ............................................................ 528
883
Злата Коруна .................................................. 528
Зноймо ........................................................... 530
Іванчиці ......................................................... 530
Індржихув Градець .......................................... 531
Ічин ............................................................... 532
Йозефов ......................................................... 534
Карлови Вари ................................................. 534
Карлштейн ..................................................... 535
Качина ........................................................... 538
Київ ............................................................... 538
Кладруби ....................................................... 539
Клатови .......................................................... 539
Клокоти-у-Табора............................................ 540
Козі Градек ..................................................... 540
Кокоржин ....................................................... 541
Конехлуми ...................................................... 541
Конопіште ...................................................... 541
Копрнік .......................................................... 542
Кост ............................................................... 545
Костелець ....................................................... 545
Коуржим ........................................................ 545
Краварж ......................................................... 547
Кратохвіле ...................................................... 548
Кромержиж ..................................................... 548
Кршивоклат .................................................... 550
Кунчиці .......................................................... 550
Кутна Гора ..................................................... 551
Лада .............................................................. 552
Лани .............................................................. 553
Ландштейн ..................................................... 553
Ледець ........................................................... 553
Лесна Льгота .................................................. 554
Летовіце ......................................................... 554
Лешани .......................................................... 554
Ліберець ........................................................ 555
Лібіце ............................................................. 555
Літава ............................................................ 562
Липники-над-Сазавою ..................................... 562
Лиса-над-Лабою .............................................. 563
Лібун ............................................................. 563
Літомержиці .................................................... 564
884
Літовель ......................................................... 565
Літомишль ...................................................... 566
Лобковичі ....................................................... 567
Лужниця ......................................................... 569
Лужок-над-Цидліною ....................................... 569
Маков ............................................................ 570
Малин ............................................................ 570
Маріанські Лазні .............................................. 571
Мельник ......................................................... 571
Местеч ........................................................... 572
Микульчиці ..................................................... 574
Мілін .............................................................. 576
Михайловиці ................................................... 576
Міровичі ......................................................... 577
Млада Болеслав .............................................. 577
Мніхово Градіште ............................................ 580
Моравський Крумлов ....................................... 581
Намешть-над-Ославою ..................................... 581
Наход ............................................................. 581
Нелагозевеси .................................................. 582
Нивниця ......................................................... 584
Нікльовиці ...................................................... 585
Нова Пака ...................................................... 585
Нове Місто-над-Смерекою ................................ 586
Новий Ічин ..................................................... 586
Новий Малин .................................................. 587
Новий Преров ................................................. 587
Обрі Град ........................................................ 587
Одри .............................................................. 587
Округле Городище ........................................... 588
Оломоуц ......................................................... 589
Опава ............................................................. 597
Опочно ........................................................... 604
Орлицьке Загір’я ............................................. 605
Орлик ............................................................ 606
Острава .......................................................... 606
Остров ........................................................... 608
Острог ............................................................ 608
Остромерж ...................................................... 609
Пардубиці ....................................................... 610
Перштейн ....................................................... 610
885
Пісек .............................................................. 611
Плзен ............................................................. 611
Погорільці ...................................................... 613
Подебради ...................................................... 613
Полічка .......................................................... 614
Прага ............................................................. 614
Прахов ........................................................... 653
Пршеров ........................................................ 653
Пршибор ........................................................ 654
Простейов ...................................................... 654
Рабі ............................................................... 654
Райград .......................................................... 655
Ратіборжиці .................................................... 655
Росемберк ...................................................... 656
Рожнов ........................................................... 658
Рожміталь ....................................................... 659
Розтоки .......................................................... 659
Рокитниця ...................................................... 660
Русин ............................................................. 661
Сазава ........................................................... 662
Семіли............................................................ 665
Семіни ........................................................... 667
Семоніце ........................................................ 668
Сепеков ......................................................... 669
Сихров ........................................................... 669
Славков ......................................................... 669
Славков-у-Брна .............................................. 670
Соботка .......................................................... 671
Старе Місто .................................................... 672
Старий Болеслав ............................................. 672
Старі Гради ..................................................... 673
Стахи ............................................................. 673
Странов.......................................................... 674
Срні ............................................................... 674
Судислав ........................................................ 674
Судомерж ....................................................... 675
Табор ............................................................. 675
Тельч ............................................................. 676
Тепліце .......................................................... 676
Тетін .............................................................. 677
Требон ........................................................... 678
886
Тргове Свини .................................................. 678
Троцнов .......................................................... 679
Трутнов .......................................................... 679
Турнов ........................................................... 680
Угерське Градіште ........................................... 686
Угерський Брод ............................................... 688
Унгост ............................................................ 689
Унічов ............................................................ 690
Усті-над-Лабою ............................................... 691
Френштадт-під-Радгоштем ................................ 692
Фрідек-Містек ................................................. 692
Фрідлант ......................................................... 693
Фульштейн ..................................................... 693
Хеб ................................................................ 695
Хлумек ........................................................... 696
Хлумець-над-Цидліною .................................... 696
Хоцень ........................................................... 696
Хржибехи ....................................................... 696
Часлав ........................................................... 697
Частоловиці .................................................... 697
Чеський Крумлов ............................................. 698
Чеські Будейовиці ........................................... 699
Яблонець ........................................................ 699
Ябкениці......................................................... 700
Яромерж ......................................................... 700
Яромержиці-над-Рокитною ............................... 701
ЛІТЕРАТУРА .................................................... 702
УКРАЇНСЬКІ ІСТОРИКО-ЕТНІЧНІ ЗЕМЛІ
В РУМУНІЇ (Семигороддя, Волощина,
Добруджа, Південна Буковина, Лугош) .............. 705
Агапія ............................................................ 706
Альба Юлія ..................................................... 708
Арад .............................................................. 726
Аюд ............................................................... 727
Бабадаг .......................................................... 727
Бакау ............................................................. 728
Балківці .......................................................... 729
Бая-Маре ........................................................ 729
Белінешти ....................................................... 734
Бетрин ........................................................... 734
Бечешти ......................................................... 374
887
Беюш ............................................................. 735
Бирладь ......................................................... 735
Бистриця ........................................................ 738
Бікар .............................................................. 740
Блай .............................................................. 740
Ботошани ....................................................... 741
Браїла ............................................................ 743
Бран .............................................................. 744
Брашов .......................................................... 745
Буков ............................................................. 748
Бухарест ........................................................ 749
Варатік ........................................................... 758
Васлуй ........................................................... 759
Ватра-Дорней ................................................. 760
Ватра-Молдавиця ............................................ 760
Вашкеу .......................................................... 760
Верхній Дунавець ............................................ 761
Веце .............................................................. 762
Вінтіла Вода .................................................... 762
Вінтул-де-Джос ............................................... 763
Владимир ....................................................... 764
Воронець ........................................................ 764
Гавашмезо ...................................................... 765
Гадікфальва ................................................... 765
Галац ............................................................. 766
Герла ............................................................. 768
Гурагумора ..................................................... 769
Гумулешті ....................................................... 770
Гуруслеу ........................................................ 770
Дева .............................................................. 771
Деж ............................................................... 771
Джурджу ........................................................ 772
Димка ............................................................ 774
Доброчин ....................................................... 774
Дорна Ватра ................................................... 774
Дорохой ......................................................... 775
Дофтони ......................................................... 775
Драгомирна .................................................... 776
Драгомірешти ................................................. 776
Дялу .............................................................. 776
Зеранд ........................................................... 777
888
Златна ............................................................ 779
Ібраїл ............................................................. 779
Іцкани-Двірець ............................................... 779
Казаорман ...................................................... 780
Калугарени ..................................................... 780
Карансебеш .................................................... 782
Катерлез ........................................................ 782
Качиці ............................................................ 784
Керличапи ...................................................... 784
Килія .............................................................. 785
Кимпулунг ...................................................... 786
Кимпулунг Молдавиця ...................................... 788
Кіркаєшти ....................................................... 789
Клікова .......................................................... 790
Клуж .............................................................. 790
Козіа .............................................................. 797
Констанца ...................................................... 798
Кошна ............................................................ 799
Крайова ......................................................... 799
Красна ........................................................... 800
Кречешти ....................................................... 801
Куртеа-де-Арджес ........................................... 801
Кухю .............................................................. 801
Лівени ............................................................ 802
Липов ............................................................. 803
Лугош ............................................................ 804
Лукавець ........................................................ 806
Маріцея .......................................................... 806
Мірослау ......................................................... 807
Міхайлени....................................................... 808
Могошешти ..................................................... 809
Могошоая ....................................................... 809
Надбанья ........................................................ 809
Негостинне ..................................................... 810
Нушфелеу ...................................................... 810
Нямц .............................................................. 810
Одобешт ......................................................... 811
Оравиця ......................................................... 811
Орадя............................................................. 811
Орадея-Маре .................................................. 813
Орастія ........................................................... 813
889
Пашкани ........................................................ 814
Плоєшти ......................................................... 814
Плумбуїта ....................................................... 815
Прейжмер ....................................................... 815
Пришниця ...................................................... 815
Путна ............................................................. 815
Радец ............................................................. 816
Радна ............................................................. 817
Реусени .......................................................... 818
Ругіноаша ....................................................... 818
Рус ................................................................ 819
Римнік ............................................................ 819
Сала-Маре ...................................................... 820
Сату-Маре ...................................................... 820
Себеш ............................................................ 821
Серет ............................................................. 822
Сигет ............................................................. 824
Синінколад-Маре............................................. 830
Сібіу .............................................................. 831
Сімлеу ............................................................ 833
Сіная ............................................................. 834
Сігішоара ....................................................... 835
Сентміклош ..................................................... 836
Сомошани....................................................... 837
Ствічілешти .................................................... 837
Сучава ........................................................... 839
Сучавиця ........................................................ 848
Тапія .............................................................. 849
Текуч ............................................................. 849
Телегд............................................................ 849
Тимишоара ..................................................... 850
Тирговиште .................................................... 852
Тисмана ......................................................... 855
Тиргу-Муреш .................................................. 855
Турну Мегуреле .............................................. 856
Турда ............................................................. 857
Тульча ........................................................... 857
Тобак ............................................................. 859
Турбац ........................................................... 859
Угоч ............................................................... 859
Фогараш ......................................................... 860
890
Фокшани ........................................................ 860
Фонтіна Альба ................................................. 861
Хунедоара ...................................................... 861
Цара Хацегулуй ............................................... 863
Чейтле ........................................................... 864
Ченадул Век ................................................... 864
Шелимбер ....................................................... 865
Ясси ............................................................... 865
ЛІТЕРАТУРА .................................................... 872
МАПА: ЗАХІДНА РУСЬ у V–X ст. ........................... 875
|
|
|
|
|
Відгуки читачів:
|
|
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
|
|
|
|