Ігор Сапожников » Штурм острова Березань чорноморськими козаками
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Штурм острова Березань чорноморськими козаками

Праця
Написано: 2000 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 14.06.2016
Твір змінено: 15.06.2016
Завантажити: djvu (6,5 МБ) pdf див. (8,7 МБ)
Опис: Сапожников І.В.
Штурм острова Березань чорноморськими козаками / Інститут археології НАН України; Одеське регіональне відділення Інституту козацтва НАН України; Українське товариство охорони пам’яток історії та культури - Київ-Іллічівськ; “Елтон-2” - “Гратек”, 2000. 128 с. Укр. мовою, ілюстр., бібл.

Нова книжка відомого історика, археолога і етнографа І.В. Сапожникова підготовлена до друку Інститутом археології НАН України разом з Одеським регіональним відділенням Інституту козацтва та Українським товариством охорони пам’яток історії та культури.

Вона присвячена досі маловідомій битві російсько-турецької війни 1787-1791 років, під час якої 7 листопада 1788 року козаки Чорноморського війська на чолі з військовим суддею Антоном Головатим несподіваним сміливим штурмом заволоділи островом Березань і змусили капітулювати гарнізон розташованої на ньому фортеці.

Крім того, в книзі подана коротка історія острова, наведені факти перебування на ньому і в його околицях запорозьких козаків, опубліковані описи острова і фортеці Березані, а також історичні документи, спогади, щоденники очевидців і ціла низка картографічних матеріалів.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.