Олег Проців » Традиційна культура гірського рибальства на Гуцульщині в басейні Черемошу в кінці XIX – на початку XX століття
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Традиційна культура гірського рибальства на Гуцульщині в басейні Черемошу в кінці XIX – на початку XX століття

Стаття
Написано: 2013 року
Джерело: Машинопис твору люб'язно надано його Автором.
Розділ: Історична
Додав: oleg1965
Твір додано: 14.08.2018
Твір змінено: 14.08.2018
Завантажити: doc див. (76,5 КБ) doc.zip (22,6 КБ)
Опис: В статті, на основі аналізу значного числа українських і польських літературних джерел, виконано українознавчо-історичну реконструкцію традиційоної культури гірського рибальства на Гуцульщині у басейні річки Черемош, яка була поширена у цьому краї в кінці ХІХ – на початку ХХ століть. Показано, що проблема збереження культури гірського рибальства гуцулів є актуальним завданням збереження традиційної господарської культури Гуцульщини. На основі теоретично реконструйованої традиційної культури рибальства гуцулів, були сформульовані конкретні науково-практичні рекомендації стосовно необхідності впровадження екологічних методів гірського рибного господарства на Гуцульщині в сучасних умовах становлення ринкової економіки України.
Ключові слова. Гуцульський регіон Українських Карпат, басейн гірської річки Черемош, цінність традиційної культури гірського рибальства гуцулів, екологічні методи гірського рибальства на Гуцульщині.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.