Анатолій Погрібний » Поклик дужого чину (збірка)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Поклик дужого чину (збірка)

Праця
Написано: 2009 року
Розділ: Наукова
Додав: balik2
Твір додано: 16.04.2012
Твір змінено: 16.04.2012
Завантажити: djvu (10,7 МБ) pdf див. (18,9 МБ)
Опис: До нової книжки відомого літературознавця, доктора філологічних наук, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Анатолія Погрібного (1942-2007) увійшли його літературно-теоретичні, історико-літературні та публіцистичні праці.

Досліджуючи такі літературознавчі проблеми, як феномен письменницької публіцистики, сутність стильових пошуків на сучасному етапі, питання модернізму тощо, автор особливу увагу звертає на портретні характеристики ряду діячів української культури. В одних випадках це — розгорнуті портрети, як-от: Я. Щоголева, Б. Грінченка, О. Гончара, в інших — “силуети” та “наближення”(П. Куліш, І. Нечуй-Левицький, І. Манжура, Грицько Григоренко, Д. Гуменна, П. Тичина, В. Підмогильний, О. Ольжич, В. Симоненко, Б. Олійник...) Чимало місця відведено й мало вивченим постатям української літератури — М. Венгера, П. Кузьменка, М. Вербицького, Т. Зіньківсько-го, М. Косача, В. Леонтовича та ін. Більшість історико-літературних розвідок вченого написана на основі архівних матеріялів.

До розділу «Публіцистика» увійшли статті з п’ятикнижжя — «Якби ми вчились так, як треба...» (2000), «По зачарованому колу століть» (2001), «Раз ми є, то де?» (2003), «Поклик дужого чину» (2004), «Захочеш — і будеш» (2007) — у центрі якого — проблеми культурно-духовної сфери в Україні, складні процеси утвердження української мови, культури, загалом духовного життя. У працях використано велику пошту, що надходила на відому авторську програму публіциста на Першому каналі Національного радіо. «Якби ми вчились так як треба...». Статті мають цінність як соціологічні та психологічні студії, що увиразнюють настрої і прагнення нинішнього українського суспільства.

Виданя адресоване кожному, кому болить доля Української держави.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.