Федір Пігідо » «Велика Вітчизняна війна»
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

«Велика Вітчизняна війна»

Спогади
Написано: 1954 року
Джерело: exlibris.org.ua (txt) / flibusta.net (fb2)
Розділ: Історична
Твір додано: 16.11.2007
Твір змінено: 23.09.2011
Завантажити: fb2.zip (324,9 КБ) txt див. (1 МБ) txt.zip (292 КБ)
Опис: Спогади українського публіциста і громадського діяча Ф. Пігідо-Правобережного (1888-1962) про події в Україні у 1941-1945 рр. Перше видання вийшло друком в Канаді («Новий Шлях», Вінніпеґ 1954). Нове видання («Смолоскип», Київ 2002), крім авторського тексту, містить вступну і заключну статті, а також обширний коментар із роз'ясненнями чи уточненнями.
 
Відгуки читачів:
 
25.07.2013 • Levinuk
Твір сподобався! Зрозуміло відношення "вєрноподданого" Кота, Пігідо не славить комуняцьку владу і не розповідає про героїчну боротьбу ЧА, але він і не ставив пред собою такого завдання, таких авторів і без нього вистачало. Пігідо українець, який "любить" і нацистів і комуністів, але все таки комуняки його більше дістали і тому був вимушений покинути Україну. Про те як зустрічали німців українці, хай вєрноподданиє заглянуть у російську енциклопедію "Кирила і Мефодія". А взагалі, "хрєн рєдькі нє слащє". Хай живе вільна Україна, за яку боролась УПА.
01.06.2013 • Сергій
Цікаво описані недоліки роботи державних установ радянської Української Республіки на початку війни. По моєму це говорить не скільки про їх кризу, скільки про те, що народовладдя на Україні, здобуте і утверджене такими жертвами у 1917-41 рр. насправді тільки почало своє становлення. Саме в процесі війни 1941-1945 рр. народовладдя на Україні (як і в інших країнах Союзу) пройшло перевірку на міцність, в результаті надддержавні структури Союзу, створені в першій половині XX ст. в тій формі в якій вони існували втратили свою актуальність, що призвело до розпаду Союзу у 1990х. Саме в процесі війни з єврофашизмом люди оцінили перевагу загальнолюдських цінностей, які до війни їм "нав'язували" чесні більшовики і коммуністи над ідеєю національної чи будь-якої іншої зверхності одних людей над іншими, наслідки від реалізації якої вони побачили на власні очі як від єврофашистів так і від нечесних комуністів - саме внаслідок війни всі громадяни почали включатись до розбудови справжнього народовладдя на своїй землі, перестали бути тими українцями старих часів, у яких "хата скраю".
07.03.2013 • Тарас Богун
Шикарна книга, раджу прочитати всім... Відверта і чесна розповідь, яка розвінчує всі совкові міфи про Вєлікую Атєчєствєнную вайну. Те саме розповідали мені діди, до речі ветерани війни, про переповнені військові концтабори, де було тисячі солдат і офіцерів, які просто відмовлялися воювати проти німців, про села, де люди з квітами зустрічали німців, про партизан, з бувших компартійців та енкаведистів, основним завданням яких було спонукати терор німців проти мирного населення, яке занадто тепло зустріло визволителів від більшовизму. Мого діда і кілька його односельчан із одного з таких концтаборів визволив староста, він просто приїхав, показав пальцем і німці відпустили тих людей на яких він вказав... Думаю, що якби німці були мудріші і не почали свого терору, а пішли на зустріч прагненням нашого народу, не бачили б комуняки перемоги як своїх вух. Раджу прочитати усім...
04.06.2011 • Сергій Кіт
Прочитав 290 сторінок цього видатного твору і кинув, потім взвгалі його видалив з компа. Судіть самі - майже 100 сторінок звучав один леймотив - жоден (чуєте - жоден!) боєць Червоної Армії з фашистами воювати не хотів, усі мали намір при першій же нагоді здатись загарбникам у полон. Разом з тим, лише частині - кільком мільйонам, це вдалося, іншим кільком мільйонам це завадили зробити комісари та старші командири. А хто ж тоді переміг фашистську Німеччину? Мабуть сама вдавилась, або втопилась... Та й сама постать автора викликає відразу - просидів усю війну у погребі під Києвом, у 43-у разом з німцями чкурнув на Захід - які у цього ... можуть бути спогади?
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.