Тарас Палков » Домініканський собор. Церква Пресвятої Євхаристії
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Домініканський собор. Церква Пресвятої Євхаристії

Нарис
Джерело: toloka.hurtom.com
Розділ: Навчальна
Твір додано: 12.07.2014
Твір змінено: 12.07.2014
Завантажити: pdf див. (1 МБ)
Опис: Храми з давніх-давен є обличчям Львова, створюючи йому своєрідний, несхожий на інші міста, вигляд та енергетику. Однією із найпривабливіших для туристів, мешканців міста і, особливо для закоханих, які хочуть обвінчатися, є Церква Пресвятої Євхаристії – колишній костел Божого Тіла і монастир домініканців.
Домініканці — перший католицький орден, який приїхав на наші землі. Угорська принцеса Констанція виходила заміж за князя Лева, і за законами того часу, повинна була перейти в релігію чоловіка — православ’я, але з якоїсь причини не зробила цього, залишилася католичкою. Ось в її свиті і приїхали домініканці — підтримувати Констанцію у вірі. Перший храм домініканців був у княжому Львові.
Пізніше їм виділили ділянку в середньовічному місті, і тут був побудований готичний костел і монастир. Саме в цьому монастирі на початку XVIII ст. російський цар Петро I підписав договір з поляками про спільну боротьбу зі шведами. До середини XVIII ст. готичний костел занепав, його знесли і на цьому місці побудували пишний, в стилі барокко — за проектом Яна де Вітта.
Домініканський костел — один з кращих зразків архітектури барокко, один з найкрасивіших у Львові. Велична споруда мала вражати, захоплювати глядача містичним пафосом. На фронтоні слова: «SOLI DEO HONOR ET GLORIA» — «Богу єдиному честь і слава» — могутній орден домініканців. Зліва, над вікном, символ домініканців — собака, що лежить на книзі, в пащі палаючий факел — «вогнем віри випалимо єресь». Домініканці до кінця XVI ст. виконували роль інквізиторів в Європі.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.