Анатолій Мельник » Український живопис. XX - поч. XXI ст.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Український живопис. XX - поч. XXI ст.

Альбом
Написано: 2006 року
Джерело: hurtom.com
Розділ: Наукова
Твір додано: 08.06.2010
Твір змінено: 08.06.2010
Завантажити: djvu (38,5 МБ)
Опис: Український живопис XX - початку XXI ст. з колекції Національного художнього музею України (2006 рік)

XIX — початок XX сторіччя — час, за світовими вимірами не вельми великий, проте в історії українського мистецтва, він позначений таким розмаїттям високих художніх досягнень та видатних імен, що по-праву може вважатися його «золотою добою».

Зібрання живописної колекції XX ст. у Національному художньому музеї України дозволяє значною мірою простежити розвиток українського мистецтва в цю, загалом, драматичну епоху, позначену великими історико-суспільними зламами і, насамперед, боротьбою за незалежність України. Колекція формувалася за різних обставин, тому на кожному історичному відтинку часу вона несла відбиток умов, що забезпечували процес збирання експонатів або унеможливлювали їх поповнення (варварські руйнації, військові розрухи, ідеологічні перепони, утиски цензури, фінансові труднощі і тд.).

Значення колекції полягає в тому, що музейний фонд живопису XX ст. дозволяє розглядати еволюцію українського мистецтва з позицій його цілості й єдності, що увиразнює новітні аналітичні підходи до історії українського мистецтва як одного загальнокультурного явища, без штучних поділів на мистецтво Сходу, Півдня, Західної України, діаспори. Українські художники, попри прикрі обставини вимушеної еміграції після перевороту 1917 р., не мислили свого життя й творчості поза Україною, не переставали творити для українського мистецтва. Зміцніли у XX ст., поліпшилися, незважаючи на історичну ізоляцію, зв'язки живописців України з загальноєвропейськими
живописними рухами.

Автор: Анатолій Мельник (автор проекту, дизайн, макетування), О. Жбанкова, О. Федорук, І. Возіянова (автори статей) та ін.
Кількість сторінок: 296 (XX - поч. XXI ст.)
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.