Володимир Малик » Князь Кий (вид. 1989)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Князь Кий (вид. 1989)

Роман
Написано: 1980 року
Розділ: Історична
Твір додано: 02.09.2012
Твір змінено: 22.02.2014
Завантажити: fb2.zip (209,2 КБ)
Опис: Володимир Кирилович Малик написав свій роман «Князь Кий» до 1500-річчя заснування міста, ім'я якому дав головний герой.
З погляду істориків, «Кий є найбільш загадковою постаттю. І справа полягає не стільки в тому, що сучасний історик дивиться на Кия крізь запаморочливу товщу часу в п'ятнадцять століть, скільки в непевності й невизначеності рідкісних відомостей про нього. У ледь жевріючому світлі гранично скупих свідчень джерел він виглядає особою, котра майже повністю належить до легендарного світу».
У романі автор відтворює ту прадавню добу, коли легендарний Кий об'єднав різні споріднені слов'янські племена, заклав основи могутньої держави. Зображуючи атмосферу, побут, звичаї того часу, письменник намагався переконати сучасників у тому, що українське історичне коріння значно глибше і могутніше, ніж того хотілося б деяким «старшим братам». «Я хотів показати наші корені. Русь — це ми. Це — Київська земля, це — підмурівок України. Своїм романом я хотів показати читачеві, особливо молодому — хто ми, звідки пішли».
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.