Володимир Лобода » Отамани Кіровоградщини
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Отамани Кіровоградщини

Стаття
Написано: 2017 року
Розділ: Історична
Твір додано: 19.01.2018
Твір змінено: 19.01.2018
Завантажити: pdf див. (941.1 КБ)
Опис: Історія твориться й сьогодні. Та багато ще залишилося невідомих фактів про державотворення України. Важливої ролі набуває всебічне дослідження історії у часи Українського визвольного руху 1918-1922 рр. Це один із найважливіших періодів нашої Батьківщини. Україна перебувала в війні між «білими» та «червоними», які бачили нашу державу у кайданах кріпосного ярма. На території нашого краю знайшлися небайдужі патріоти, які підняли місцевих на боротьбу за рідну землю, своєю діяльністю впливали на становлення української держави.
Поставши на руїнах Радянського Союзу, молода Українська держава ось вже більше 25-ти рокiв змушена вiдшукувати свою національну iдентичнicть, відділяючи «зерна» нaціонального вiд «плевел» радянщини. Революция Гідностi 2014 року та агресія путiнської Росiї, анексія українського Криму та розпалення конфлікту на укрaїнському Донбасi – всi ці події частково повторюють події 100-piчньої давнини, що вже вiдбувалися на землях України.
Саме тому вивчення, аналіз та здатність вчитися на своїх помилках, аби не повторити їх у майбутньому, надає дослідженню селянської боротьби 1918-1922 років особливої гостроти та актуальності. Вивчення українського повстанства має не тільки наукове, але й соціально-політичне, виховне та світоглядне значення. Із прикрістю доводиться констатувати, що майже 300 років перебування Лівобережжя під владою Російської імперії та 70 років - у складі радянської держави вже практично всієї території України, не минули безслідно. Результатом цього стали докорінні зміни в свідомості та світосприйнятті українця, його відчуття своєї меншовартості порівняно зі «старшим братом-великоросом» та відповідним поглядом на свою націю, як недержавну, слабку та таку, що може існувати лише в спілці з «братською» Росією. Тобто в світогляді українського селянина викристалізувалося те, що за висновком видатного українського мовознавця-славіста Ю. Шевельова: «українським провінціоналізмом».
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.