Дмитро Лісін » Вплив вікінгів на розвиток ірландського суспільства в кінці VIII – Х ст.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вплив вікінгів на розвиток ірландського суспільства в кінці VIII – Х ст.

Праця
Написано: 2015 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 14.10.2016
Твір змінено: 14.10.2016
Завантажити: pdf див. (3,3 МБ)
Опис: Дисертаційне дослідження присвячене комплексному вивченню особливостей та відмінностей відносин та взаємовпливів вікінгів та ірландців в кінці VIII–X ст. Дані процеси розглядаються в сукупності із іншими подіями, що передували епосі вікінгів на острові, а також відбувалися як в Ірландії та Скандинавському півострові, так і на території Британських островів та континентальної Європи.

На підставі опрацювання джерел ірландського та скандинавського походження проаналізовано особливості впливу вікінгів у трьох основних напрямках життєдіяльності суспільства: військово-політичному, культурно-релігійному та соціально-економічному. В роботі досліджено: процес становлення ірландської та скандинавської державності в період V–VIII ст.; роль вікінгів в політичному житті острова; особливості взаємовпливів норманів і місцевого населення в культурній сфері; місце Ірландської церкви у відносинах скандинавів та ірландців; основні етапи епохи вікінгів на острові; взаємозв’язок політичних подій та економічного життя острова.

Окрему увагу звернено на соціальні зміни ірландського суспільства в кінці VIII–X ст. та процес виникнення і розвитку нових верств населення в суспільстві острова. На підставі джерел здійснено ґрунтовний аналіз образу вікінгів в суспільній свідомості ірландців.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.