Микола Лесюк » Становлення і розвиток української літературної мови в Галичині
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Становлення і розвиток української літературної мови в Галичині

Праця
Написано: 2014 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 09.12.2016
Твір змінено: 09.12.2016
Завантажити: pdf див. (3,2 МБ)
Опис: Становлення і розвиток української літературної мови в Галичині : монографія / Микола Лесюк. — Івано-Франківськ : Місто НВ, 2014 — 732 с. — Бібліографія (у тому числі) — 18 с., покажчик прізвищ (у тому числі) — 10 с.

ISBN 978-966-428-342-4

У книзі розглядається історія становлення української літературної мови в Галичині упродовж ста років (початок ХІХ – початок ХХ століття), аналізуються перші граматичні праці галицьких авторів, на великому фактичному матеріалі, вибраному з перших та пізніших галицьких часописів, простежуються мовні дискусії між поборниками народної української та прихильниками (москвофілами) книжної церковнослов’янської і російської мови, досить детально описується так звана азбучна війна в Галичині, розглядаються питання становлення лінгвістичної термінології та правописних норм, характеризується мова галицьких часописів, визначається роль письменників та духовенства в розвитку української літературної мови в Галичині.

Монографія розрахована на мовознавців, істориків мови, викладачів та студентів і всіх, хто цікавиться історією становлення й розвитку української мови у споконвіку окупованій Галичині.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.