Богдан Лепкий » Під тихий вечір
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Під тихий вечір

Казка
Написано: 1923 року
Джерело: hurtom.com
Розділ: Художня
Додав: vovaniko
Твір додано: 18.01.2013
Твір змінено: 18.01.2013
Завантажити: djvu (5,5 МБ) pdf див. (14,7 МБ)
Опис: Повість ,,Під тихий вечір” особливо для Галицьких відносин скорше утопія, побожні бажання, бо тяжко собі уявити, щоб у Галичині серед польського аристократичного панства була добра воля йти до українського селянина і йому допомагати, а ще більше, щоб графська родина ріднилась із українською хоч і високоінтелігентною людиною із середнього суспільного середовища.
Б. Лепкий назвав цю повість „казкою”. Справді, тому що вона збудована в утопійному сенсі, як проблема і як тільки побожні бажання, щоб українська людина високо ідейна й високо моральна могла так вплинути на польську інтелігентну людину і її переродити у зовсім протилежному ставленні до народу і в повнім зближенні й перевихованні своїх поглядів та відносин до українського інтелігентного середовища, а особливо в зближенні особистих симпатій і навіть вірної на протязі многих літ любови одного до одного, — то все де справді видається казкою.
Туга за ідеалом морального казкового світу, за любов’ю до ближнього, за вірою в гармонійне співжиття всіх верств українського суспільства і національних груп у їх найгуманніших взаєминах і співпраці — то ідейний лейтмотив цієї повісті Б. Лепкого, основний у цілій творчости поета.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.