Омелян Коваль » Вбивства з наказу КГБ. Юність Степана Бандери
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вбивства з наказу КГБ. Юність Степана Бандери

Комікс
Написано: 1978 року
Розділ: Історична
Твір додано: 29.09.2010
Твір змінено: 05.12.2023
Завантажити: djvu (5.8 МБ)
Опис: За допомогою спадку діаспори українців намагаються залучити до нової способу пізнання історії – у формі коміксів. Проте українські реалії поки стоять на цьому шляху нездоланною перешкодою. В Україні поволі починає зароджуватися своя традиція створення історичних коміксів. Щоправда, поки лише за допомогою перевидання робіт, які з’явилися завдяки старанням діячів української діаспори.

Громадська організація Спілка української молоді в Україні (СУМ в Україні) презентувала нову серію коміксів Вбивства з наказу КГБ, присвячену підготовці й здійсненню вбивства провідника ОУН Степана Бандери радянським агентом Богданом Сташинським. За два роки до того, 1957 року, ця сама людина тим же способом вбила у Мюнхені ще одного українського діяча – Лева Ребета.

Вперше ця історія в картинках була опублікована у 1978 році на сторінках журналу Крилаті, що видавався СУМ для дітей української діаспори. Автором сценарію мальованої оповіді, всі деталі якої повністю відповідають реальним подіям, став головний редактор Крилатих Омелян Коваль. А виконав її бельгійський художник, який професійно займався коміксами й підписувався Нептун.

Перевидана накладом 4 тисячі примірників мальована історія про вбивство Бандери доповнена біографією й фотографіями провідника ОУН, багато з яких публікуються вперше, а також промовою його доньки Наталі, виголошеною на суді над Сташинським 1962 року в Німеччині.

Комікс про вбивство Бандери перевидавався, за словами голови СУМ в Україні Святослава Липовецького, з освітньою метою. Книга присвячена 100-річному ювілею з дня народження керівника ОУН та 50-річчю з дня його смерті. Обидві дати відзначатимуть наступного року. «Нашою ціллю було зробити постать Степана Бандери більш доступною, й у такій формі показати нові можливості підходу до невідомих сторінок національної історії», – зазначив він на презентації.

Кількість сторінок: 146
Пов'язані автори:
Бандера Степан
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.