Віта Коцур » Козацька старшинська еліта середини ХVІІ–ХVІІІ ст. і благодійність: огляд сучасної української історіографії
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Козацька старшинська еліта середини ХVІІ–ХVІІІ ст. і благодійність: огляд сучасної української історіографії

Стаття
Написано: 2015 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 09.08.2016
Твір змінено: 23.08.2016
Завантажити: pdf див. (1,1 МБ)
Опис: У статті з’ясовуються питання відображення сучасною українською історіографією благодійної діяльності козацької старшинської еліти середини ХVІІ–ХVІІІ ст. Незважаючи на важливість проблеми та наявність значної кількості публікацій, в історіографічному плані вона розроблена недостатньо. Здійснені спроби проаналізувати літературу з історії козацтва, благодійності не дають відповідей на центральні питання щодо стану й повноти дослідження теми. Наявні історіографічні праці умовно поділено на такі різновиди: історіографічні вступи індивідуальних монографій, колективних праць і дисертацій, що висвітлюють різні аспекти діяльності козацької старшини в середині ХVІІ–ХVІІІ ст.; статті в наукових журналах і збірниках; спеціальні історіографічні праці, навчальна література, огляди та рецензії. Ці групи історіографічних праць різняться між собою задумом, спрямованістю, глибиною аналізу, хронологічними рамками та ін.
Ключові слова: сучасна українська історіографія, вітчизняна історична наука, козацька старшина, благодійна діяльність, козацька еліта, Гетьманщина, Запорізька Січ.

Часопис української історії, 2015, Вип. 32.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.