Володимир Косик
 
 

Володимир Косик

Україна
(українець)

 

Володимир Косик народився 26 листопада 1924 р. в селі Вацевичі, на північ від Дрогобича в дуже бідній селянській родині. Народну і середню школу відвідував у Дрогобичі. Під кінець Другої світової війни німці вивезли його до Східної Німеччини, звідки у вересні 1946 р. нелегально через кордон в горах Ерцґебірґе він перейшов до Західної Німеччини.

Отримав докторський диплом після навчання в Українському вільному університеті (УВУ) в Мюнхені і за кілька років у Сорбонні, в Інституті історії сучасних міжнародних взаємин. Керівником інституту та головою комісії під час захисту був професор Ж.Б.Дюрозель, усесвітньо відомий професор історії міжнародних взаємин Сорбонни. До українського питання Дюрозель ставився дуже позитивно.

Володимир Косик читав лекції з історії України в Українському вільному університеті в Мюнхені, потім у Національному інституті східних мов і цивілізацій університету Париж-3.

Після проголошення незалежності України читав спецкурси з історії України в кількох університетах України (Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Дрогобич), як професор Львівського національного університету ім. Івана Франка читає лекції з історії України до сьогодні.

За публікації французькою мовою про Україну уряд Французької Республіки нагородив Володимира Косика однією з чотирьох найбільших відзнак Франції — Орденом мистецтв, письменства і гуманітарних наук (1998).

За наукову працю нагороджений Українським вільним університетом Золотою медалю (2000); орденом третього ступеня «За заслуги» (2005) нагороджений у Парижі президентом України Віктором Ющенком.