Марія Клопова » Русины, русские, украинцы: Национальные движения восточнославянского населения Галиции в XIX – начале XX века (рос.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Русины, русские, украинцы: Национальные движения восточнославянского населения Галиции в XIX – начале XX века (рос.)

Праця
Написано: 2016 року
Розділ: Історична
Твір додано: 16.03.2019
Твір змінено: 16.03.2019
Завантажити: pdf див. (4 МБ)
Опис: Клопова М. Э. Русины, русские, украинцы: Национальные движения восточнославянского населения Галиции в XIX – начале XX века. М.: «Индрик», 2016. 280 с.

Монографія присвячена історії національних рухів східнослов'янського населення однієї з провінцій Австро-Угорщини, Галичини, в XIX - початку XX ст. Особливість їх розвитку в регіоні полягала в тому, що в Галичині існували одночасно кілька варіантів національної ідентичності східнослов'янського населення. У досліджуваний період основне суперництво розгорнулося між українським і русофільським напрямками. Саме конкуренція між двома цими проектами національної розбудови, носії яких на рубежі XIX-XX ст. консолідувалися в повноцінні національно-політичні рухи, перебувала в центрі суспільно-політичного життя східнослов'янського населення Галичини. Важливим фактором розвитку українського і русофільського рухів був істотний вплив на них зовнішніх сил: політики галицької провінційної адміністрації і імперського уряду, польського національного руху. У досліджуваний період зростаючий вплив на розвиток національних рухів Галичини мав стан австро-російських відносин.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.