Христина Семерин » Фемінні біблійно-єврейські архетипи в модерній драмі (на матеріалі драматичних поем Лесі Українки «Одержима» і «Йоганна, жінка Хусова»)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Фемінні біблійно-єврейські архетипи в модерній драмі (на матеріалі драматичних поем Лесі Українки «Одержима» і «Йоганна, жінка Хусова»)

Стаття
Написано: 2018 року
Джерело: philol.vernadskyjournals.in.ua
Розділ: Наукова
Твір додано: 02.01.2020
Твір змінено: 02.01.2020
Завантажити: pdf див. (210.1 КБ)
Опис: У статті проаналізовано фемінні архетипи у драмах Лесі Українки «Одержима» та «Йоганна, жінка Хусова» у світлі юнгівського психоаналізу. Зроблено акцент на осмисленні феміністичної проблематики і проявах ґендерної іншості в текстах. Авторка трактує фемінні архетипи драм: жіночої Самості (Йоганна), Хтонічної Матері (Мелхола), Вавилонської Блудниці і Тіні (Сабіна), «благородної матрони» (Марція). Зосереджено увагу на окремих ґендерно детермінованих аспектах драм: асексуальності, підтриманні патріархальних звичаїв самими жінками, часткової реалізації феміністичної концепції Ґейл Рубін про «символічний обмін жінками». Потверджено, що обидві драми Лесі Українки виразно презентують фемінність у конфлікті з маскулінним світом, проблематику жіночої реалізації, взаємин між статями, психічного самоздійснення ґендерів через себе-прийняття і прийняття своєї трансцендентної протилежності.
Ключові слова: архетип, фемінне, маскулінне, ґендер, Інша.
Пов'язані твори:
Одержима (авт. Леся Українка) Худ. Поема 1901
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.