Мирон Капраль » Населення Підзамча та деканату св. Йоана на передмісті Львова наприкінці 50-х - на початку 70-х років ХVI ст. (за матеріалами фінансових документів)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Населення Підзамча та деканату св. Йоана на передмісті Львова наприкінці 50-х - на початку 70-х років ХVI ст. (за матеріалами фінансових документів)

Стаття
Написано: 2000 року
Розділ: Історична
Твір додано: 07.05.2013
Твір змінено: 07.05.2013
Завантажити: pdf див. (1,2 МБ)
Опис: Капраль, Мирон. Населення Підзамча та деканату св. Йоана на передмісті Львова наприкінці 50-х - на початку 70-х років ХVI ст. (за матеріалами фінансових документів)// Вісник Львівського університету. Серія історична. — Випуск 35-36. — Львів, 2000. — С. 469-93

У статті на основі аналізу фінансових джерел кінця 50-х - початку 70-х років XVI ст. досліджено характер заселення та населення двох львівських юридик - Підзамчанської (старостинської) та св. Йоана. Обидві юридики у цей час активно розвивалися і поступово втрачали давню етнічну структуру, яку з князівських часів визначали українці. З вкоріненням польської шляхти та осадженням тут польських або полонізованих німецьких ремісників із середмістя Львова етнічне обличчя власників нерухомості визначав польський колоніст. Хоча з урахуванням усіх прошарків населення (прислуга, наймані робітники, селяни тощо) кількісно переважало місцеве українське населення. В додатках до публікації автор подає реєстри платників чиншового та шосового податків.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.