Віталій Іванчишен » Каменотесний промисел Східного Поділля кінця XIX - початку XXI століття: побутовий та сакральний виміри
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Каменотесний промисел Східного Поділля кінця XIX - початку XXI століття: побутовий та сакральний виміри

Праця
Написано: 2017 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 23.05.2018
Твір змінено: 23.05.2018
Завантажити: pdf див. (6,9 МБ)
Опис: Іванчишен В. Р. Каменотесний промисел Східного Поділля кінця XIX - початку XXI століття: побутовий та сакральний виміри / Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. - Київ : НВП «Видавництво "Наукова думка"», 2017. - 214 с.

ISBN 978-966-00-1601-9

У монографії на основі широкого кола джерел і наукової літератури вперше здійснено комплексне узагальнююче дослідження каменотесного промислу як чільної складової традиційних господарських занять мешканців Східного Поділля кінця ХІХ - початку ХХІ ст. В роботі проаналізовано історію вивчення та стан висвітлення означеної проблеми, охарактеризовано джерельну базу й подано тлумачення основних понять. Досліджено особливості розвитку каменотесного промислу в історичній ретроспективі та розкрито його роль і значення в господарському укладі та системі життєзабезпечення подолян. На основі зібраних польових матеріалів охарактеризовано особливості традиційної обробки, використання каменю в народній архітектурі, систематизовано різновиди каменотесних виробів та вивчено специфіку локальної міжетнічної взаємодії в галузі каменотесного промислу. Розглянуто традиційні народні уявлення, пов'язані із символікою каменю, кам'яними виробами та постаттю каменотеса.

Книга адресована історикам, етнологам, краєзнавцям та всім тим, хто небайдужий до вивчення етнокультури українців.

Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.