Віра Гупало » Звенигород і Звенигородська земля у XI-XIII століттях (соціоісторична рекон­струкція)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Звенигород і Звенигородська земля у XI-XIII століттях (соціоісторична рекон­струкція)

Праця
Написано: 2014 року
Джерело: Машинопис твору люб'язно надано його Автором.
Розділ: Історична
Твір додано: 26.07.2018
Твір змінено: 26.07.2018
Завантажити: pdf див. (31,9 МБ)
Опис: У монографії узагальнено результати багаторічних досліджень одного із найдавніших столичних міст княжої доби у Галицькій землі – Звенигорода та висвітлено питання соціально-економічного, політичного і культурного розвитку Звенигородської землі. Відзначено внесок дослідників ХІХ–ХХ ст. у вирішення питань локалізації города, реконструкції його укріплень, планувальної структури, державної території князівства. Значне місце відведено проблемам політичної історії Звенигорода.

Основна увага зосереджена на питаннях виникнення міста, етапах розвитку його просторової організації, соціальній топографії. Представлено характеристику забудови складових частин города, споруд, встановлюється їхня хронологія та періодизація. Детально проаналізовано рештки дерев’яних реліктів садиб, їхні межі, особливості внутрішнього розпланування. Зроблено спробу реконструювати загальний план міста та мережу поселенських структур на території князівства.

У світлі запропонованих висновків Звенигород виступає в ролі крупного столичного осередку економічно розвиненого князівства, що займало важливе місце в історії Південно-Західної Русі і Східної Європи. Видання широко ілюстровано фотографіями, графічними рисунками, кресленнями.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.