Святослав Гординський » Поезії
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Поезії

Поезія
Розділ: Художня
Твір додано: 06.04.2014
Твір змінено: 06.04.2014
Завантажити: djvu (2 МБ) pdf див. (3,8 МБ)
Опис: Святослав Ярославович Гординський (30 грудня 1906, Коломия — † 20 травня 1993, Верона, Нью-Джерсі, США) — український художник, графік, мистецтвознавець, поет, перекладач, журналіст.
Поміщені в цьому томі поезії є вибіркою з оригінальних творчих писань автора, виданих окремими збірками від 1933 до переїзду в Америку 1947. Тут були написані цикли ще нових віршів, що могли б вистачити на цілу окрему книжку, проте видані були тільки переспів "Слово о полку Ігореві" та переклади з чужомовної поезії, найбільше французької. Вибір з двох перших збірок ("Барви і лінії" і "Буруни") тут досить обмежений, бо з погляду мовного і стилістичного сам автор уважає ці початкові збірки до деякої міри ще учнівськими. А втім, чимало віршів у цьому виданні появляється в новій редакції, декуди із скороченнями однієї-двох строф, заміною одних слів іншими, уточненням рим тощо. Спонукою для цього були вимоги поетичного порядку, зумовлені почуттям доцільності, такту, гармонії і, де цього було треба, публіцистичної гостроти і зв’язаної з тим ударної проникливості слова. Крім цього, одним з важливих критеріїв вибору був погляд, чи якийсь вірш з-перед кількох десятків років витримав випроб часу і чи він доходить незмінно до свідомости й відчуття сучасного читача.
...До цього тому не увійшли досить численні сатиричні та інші принагідного типу вірші, які, як твори легкої літератури, своїм часто фривольним тоном не підходили своїм характером до цієї збірки.
С. Г.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.