Олесь Гончар » Собор
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Собор

Роман
Написано: 1967 року
Джерело: Старе «Чтиво» :)
Розділ: Художня
Твір додано: 12.10.2007
Твір змінено: 28.06.2011
Завантажити: djvu (4,5 МБ) fb2.zip (443,4 КБ) txt див. (1 МБ)
Опис: У творчості видатного українського письменника Олеся Гончара, чиє ім'я шанується в усьому світі, роман «Собор» посідає особливе місце. Прийшовши до читачів наприкінці шістдесятих, твір одразу ж опинився у вирі пристрастей, бо саме в ньому чи не вперше у вітчизняній літературі могутньо і неприховане прозвучав заклик до духовного очищення й соборності, осуд національного безпам'ятства, звироднілого кар'єризму і браконьєрства. Офіційні кола сприйняли «Собор» різко негативно, адже роман, відкидаючи догматизм класових уявлень, утверджував загальнолюдські, гуманістичні цінності.
Після організованих тоталітарним режимом лютих цькувань «Собору» твір було вилучено з бібліотек, книгарень та видавничих планів на довгі двадцять років.
 
Відгуки читачів:
 
11.06.2013 • noone
Роман-епоха про вічні цінності і розуміння людини свого місця в історії. Якщо колись буде створений український аналог переліку книг як-то Great American Novel, то цей роман обов'язково туди потрапить. Автор використовує величезний словниковий запас. Цю книгу навіть хочеться читати вголос у родинному колі, деякі думки хочеться запам'ятати для себе, зрештою хочеться відкрити книгу ще через певний час і перечитати. Головне роман актуальний і зараз через той величезний пласт проблем, який він підіймає. Коли вже сучасна українська література спроможеться принаймні на щось подібне за масштабом? Моя оцінка 10 з 10.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.