Василь Гарба » На золотій ниві Поділля (Подільська Духовна Семінарія на службі нації 1797-1919)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

На золотій ниві Поділля (Подільська Духовна Семінарія на службі нації 1797-1919)

Праця
Написано: 1970 року
Джерело: balik2
Розділ: Історична
Твір додано: 11.04.2019
Твір змінено: 11.04.2019
Завантажити: djvu (6,3 МБ) pdf див. (7,9 МБ)
Опис: Скрипт, що в моїх руках, це вже цілком щось інше, ніж згадані щойно статті-спогади. У підзаголовку скрипту „На золотій ниві Поділля” читаємо: „Подільська Духовна Семінарія на службі нації 1797-1919 рр. Історична монографія та спогади сучасників”. Вже ці рядки „біографії* скрипту та особливо о- гляд на останній сторінці кидають багато світла на його зміст. А зміст багатий і цікавий. На широкому, розлогому тлі Поділ- ля-церковно-релігійному, політичному, національному від 17-го століття й до років 1913-1919 представлена місія Подільської Семінарії, як охоронича та благовісника прадідівської Віри Православної та розсівана зерен української ідеї на золотій ниві Поділля.
Перша частина скрипту - історична монографія оперта на історичних наукових працях М. Грушевського, В. Біднова, М. Славінського та ін. і родовід Подільської Семінарії виводиться з року 1632, коли було відкрито у Вінниці філію Києво-Могилян- ської Академії, як духовну школу середнього типу.
У спогадах автора В. Гарби, вихованця Подільської Семінарії, емоційно, з експресією оповідається про Семінарію 1913 - 1919 рр, коли вона була зліквідована більшовицькою владою.
„На золотій ниві Поділля"-це, так би мовити, доповнення до твору В. Приходька „Під сонцем Поділля” ,тільки тут докладніше оповідається про деякі специфічні моменти та епізоди з життя Семінарії і в ньому, зі зрозумілим для нас глибшим сен- тиментом, вихованець Семінарії В. Гарба, оповідає про плеяду вихованців та працівників її, що імена їх, як: письменників, поетів, композиторів, учених богословів, керманичів та діячів нашої відродженої національної Церкви та героїв-учасників Визвольного змагу, золотими літерами записані в нашу історію. Це: С. Руданський, А. Свідницький, М. Коцюбинський, М. Леонтович з 19-го століття, наші корифеї з пізніших часів: О. Ло- тоцький, В. Чехівський, брати Приходьки, митрополит І. Павлов- ський, єпископ М. Карабіневич, священик о. Л. Форостівський, і багато інших „імже числа нєсть”...
5

Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.