Ольга Гайдай » Еволюція культурного статусу підприємців у другій половині ХІХ – початку ХХ ст. (на прикладі колекціонера П.І. Харитоненка)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Еволюція культурного статусу підприємців у другій половині ХІХ – початку ХХ ст. (на прикладі колекціонера П.І. Харитоненка)

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 10.09.2017
Твір змінено: 11.09.2017
Завантажити: pdf див. (634.8 КБ)
Опис: Історичний архів. Наукові студії: збірник наукових праць. – Миколаїв: Видавництво ЧДУ ім. Петра Могили, 2015. – Вип. 15.


Мета статті – показати еволюцію культурного статусу підприємців, перехід від кількісного до якісного складу колекцій, естетичну та історико-художню значущість приватних зібрань на прикладі колекціонера П.І.Харитоненка.

Індивідуальність колекціонера формує система естетичних цінностей. З другої половини XIX ст. на мистецькому ринку і в принципах колекціонування відбуваються суттєві зміни. Торгово-промислова буржуазія впливала не тільки на економічний розвиток країни, вона внесла неоціненний внесок у розвиток культури. Приватна колекція П.Харитоненка унікальна й неповторна. Вона містить персоніфіковані риси, які визначаються індивідуальними вподобаннями збирача. У збереженні історико-культурних пам’яток, в популяризації мистецтва цукрозаводчику Павлу Івановичу Харитоненку належить визначна роль. Безумовно, приватна колекція була не лише можливістю для збереження матеріальних предметів, що відображали духовну культуру, вдалим вкладенням капіталу в збирання предметів, але й нагодою підвищити культурний статус підприємців-колекціонерів.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.