Віктор Гагін » Нариси історії землі Буринської. Книга 1
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Нариси історії землі Буринської. Книга 1

Нарис
Написано: 2014 року
Джерело: gagin.in.ua
Розділ: Історична
Додав: ярославна
Твір додано: 01.06.2014
Твір змінено: 12.10.2015
Завантажити: pdf див. (30.5 МБ)
Опис: У книзі вперше представлені документальні матеріали про історію, духовне і культурне життя Буринщини від давнини до сьогодення.
 
Відгуки читачів:
 
10.06.2014 • ярославна
Доброго дня, Вікторе Івановиче!

Дякую за посилання. Книгу закачав і розмістив у кількох папочках. Ви - молодець! Буринщині пощастило, що має такого дослідника. На жаль, більшість районів і містечок та сіл лише можуть мріяти про такий сучасний історичний огляд.
Радий, що моє прохання дослідити мікротопоніми Буринщини додало у книгу серйозну розвідку про назви вулиць, урочищ і т.п. Усі ці досліди дадуть чимало поживи школярам, учителям, усім, хто цікавиться рідним краєм.
Що ж, не розслабляйтеся УСПІХОМ!
Україна чекає від Вас на нові праці.

--
З повагою Сергій ПАВЛЕНКО
04.06.2014 • balik2
щось коментарі на спам подібні, самої книги немає. може почитити?
03.06.2014 • ярославна
Літописець історії Буринщини
П'ятниця, 30 травня 2014 13:01

29 травня в залі засідань Буринської районної ради відбулась презентація книги історика, краєзнавця з Бурині Віктора Гагіна «Нариси історії землі Буринської». На зустріч з талановитим автором прийшли міський, сільський голови, депутати ради, керівники установ, організацій району, педагоги, працівники культури району, поети, письменники, краєзнавці Буринщини.

Вступне слово про автора сказав голова районної ради Григорій Нікітченко. Зокрема він зазначив, що ім’я Віктора Гагіна відоме не тільки в районі, а і за його межами. Він – фахівець в галузі культури, філолог, краєзнавець, людина високого інтелекту. За вагомі дослідження в різних сферах краєзнавства, пов’язаних з історією Буринщини, його прийнято в члени Національних спілок краєзнавців і журналістів України.

У своєму виступі Віктор Гагін в першу чергу подякував голові районної ради Григорію Нікітченку та голові райдержадміністрації Віктору Ладусі за підтримку у виданні книги, розповів як створювався доробок, звідки черпав інформацію. Він сказав, що ця книга – це пам’ятка творцям Буринщини і головний персонаж в ній – людина.

Про свою співпрацю з автором книги та про значимість нарисів для земляків розповіли голова райдержадміністрації Віктор Ладуха, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Микола Дишковець, директор районного краєзнавчого музею Микола Кононенко, поет Іван Житник, редактор районної газети «Рідний край» Людмила Мазнова, голова районної ради організації ветеранів Ангеліна Кнуренко, представники Путивльського історико-культурного заповідника.

Лунало багато щирих і теплих слів на адресу автора. Були і квіти, і пам’ятні сувеніри. Але найголовніше, що ця зустріч показала небайдужість людей до вивчення, дослідження історії рідного краю, підтримку тих людей, які намагаються донести цю історію до сучасників і до майбутніх поколінь.

На згадку про подію учасники заходу отримали книгу Віктора Гагіна в дарунок.

Виконавчий апарат районної ради
03.06.2014 • ярославна
ВІКТОР ГАГІН. «Нариси історії землі Буринської». Презентація

Презентація книги Віктора Гагіна «Нариси історії землі Буринської» відбулася сьогодні, 29 травня, в залі засідань Будинку Буринської районної ради...
І як відзначив її ведучий Григорій Нікітченко, голова Буринської районної ради, «Нариси історії землі Буринської» – рідкісна документально - історична нова книга Віктора Гагіна, краєзнавця - дослідника, члена Спілки краєзнавців України, члена Національної спілки журналістів України...
Книга вийшла з друку у сумському видавництві «Ярославна» (директор Катерина Полтавець - БІЖ). У ній представлені документальні матеріали про історію, духовне і культурне життя краю від давнини до сьогодення. Всього в книзі – 49 нарисів…
Віктора Івановича Гагін - відомий фахівець у в галузі культури, філолог, краєзнавець, людина високого інтелекту, всебічної освіченості, внесок якої у розвиток краєзнавства нашого краю є значним. Про це наголошували у своїх виступах Микола Дишковець, начальник відділу кульури Буринської районної державної адміністрації, Микола Кононенко, директор краєзнавчого музею, Іван Житник, член Національної спілки журналістів України, Ангеліна Кнуренко, голова районної ради ветеранів та гості з Путивльського історико-культурного заповідника - Олена Лепьошкіна та Надія Сторчака.
До слова, по життю Віктору Івановичу випало крокувати непростим шляхом. Були у ньому радощі й успіхи, та було й чимало бід та випробувань. Проте, напевне, з роками і прийшло розуміння, що саме життєвий досвід і допоміг стати досліднику тим, ким він є сьогодні. А досвід він набував, працюючи 32 роки з людьми в органах місцевого самоврядування.
«Віктор Іванович Гагін не лише поважний ветеран праці, війни, а й відомий краєзнавець. Приємно, що краєзнавство стало частиною життя навіть після виходу на заслужений відпочинок», - підкреслив у своєму виступі Віктор Ладуха, голова Буринської районної державної адміністрації, і побажав йому міцного здоров’я та нових історико - краєзнавчих досліджень.
А у Віктора Гагіна, до слова, вже є значна творча спадщина з книг: «Духовний світ Буринщини від давнини до сьогодення», «Буринщина з глибини віків», «Буринь: воєнне лихоліття і відродження», «Нариси історії землі Буринської» та більш ніж 100 статей, присвячених історичним подіям та його окремим особистостям. Віктор Іванович чимало років співпрацює з центральними архівами України та Росії.
Відзначимо, що він друкується в наукових журналах, зокрема, у всеукраїнському науковому журналі «Сіверянський літопис», газеті «Свобода», в інтернет-виданнях. Створив власний сайт Gagin.in.ua, на якому публікуються дослідження з історії рідного краю.
Історичне краєзнавство - це сфера наукової, культурно - просвітницької та пам'ятко-охоронної діяльності певної проблематики: минуле і сьогодення якого-небудь «краю» (найчастіше рідної чи місця проживання), а також сфера суспільної діяльності тієї ж спрямованості, до якої причетні не тільки вчені-фахівці, але і значно більш широке коло осіб (переважно місцевих жителів). Саме краєзнавство найбільше підживлює регіонознавства.
«Історію Бурині необхідно ретельно й планомірно вивчати - збирати, воістину, крихти інформації, вважає Віктор Гагін. - По - сучасному складати картинку з пазлів. Виявляється - цікава історія міста Буринь, яка переплітається з історєю України і Росії. Адже після 1500 року Путивль разом з повітом, в складі якого була і Буринь, відійшов до Москви, а з 1918 року сіверські землі були розділені між Українською РСР та Російською РФСР…».
Відповідно історичних джерел, які дослідив краєзнавець, його попередник - літописний Бирин, бере свій початок з 1362 року. В літописах, починаючи з ХIV століття, у документах періоду литовського панування на українських землях воно багаторазово згадується як Бирин Путивльського повіту, а от сьогодні про нього знають лише деякі. Про давню історію Бурині в цій книзі є окреме дослідження.
У квітні 1926 року село Буринь увійшло до складу Української СРР як районний центр Конотопського округу Чернігівської області, з 1939 р. - Сумської області.
Місто районного підпорядкування, центр району. Надано статус міста 31 липня 1964 року. Чисельність населення 12,0 тис. чол. (перепис 2002 року).
З року в рік м.Буринь стає все красивішим, впорядкованішим. Це визнають всі, хто приїздить до нашого міста. Та не всім доводиться бувати на Буринщині, тому в книзі подано трохи історії міста Буринь, яке належить до найстаріших посе¬лень краю.
У книзі, як відзначалося вище, 49 різнопланових нарисів, в яких на передньому плані людина. Як і в житті, надто різних, опукло виписаних і в їх загальності, і в їх індивідуальних особливостях. Вони по-різному бачать світ, а тому суттєво розширюють і наше світобачення, – але всі вони водночас наші – українці з типовими характерами й долями. Читаючи книгу, задумуэшся: що ж дає силу людям вижити і в цій надто суворій дійсності? І відповідь тут - віра...
Ще в далекому 2005 році Віктор Гагін хотів об'єднати в одному проекті всю інформацію про населені пункти Буринщини. Та тоді не вірилось, що зможе дослідити велику кількість документів по місцевості. Тепер цим проектом може користуватись кожен українець, адже ресурс розрахований для простих людей.
Що ми залишимо після себе? Це наша історія, це ті студії, які відкарбовані на папері, в електронному варіанті і в нашій пам’яті.
Віктор Іванович Гагін робить усе можливе, щоб пам'ять історії передавалася з покоління в покоління. І цьому підтвердженням є прекрасні «Нариси історії землі Буринської»…
Іван Житник, письменник, поет, журналіст

02.06.2014 • ярославна
Сергій Павленко
Кому: Виктор Гагин
29 мая, 20:56
Доброго вечора! Вітаю ще раз з такою гарною подією!
Я бачив фото в Фейсбуці Вас і Ваших друзів... Молодці!
Якщо можна, то надішліть мені книгу у форматі ПДФ електронною поштою .

02.06.2014 • ярославна
Svetlana Chaman прокомментировала вашу фотографию.

Svetlana написали: Мої щирі вітання, Вікторе Івановичу ! Маю надію, що буринська громада по достоїнству оцінить Вашу нелегку та напружену працю на ниві краєзнавства. Міцного здоров`я, творчої наснаги, вдячних читачів !

Валентина Охрименко Вітаю, Вікторе Івановичу й дякую за такий прекрасний дарунок для буринчан!
02.06.2014 • ярославна
Нещодавно у сумському видавництві «Ярославна» вийшла друком книга відомого краєзнавця, члена Національної спілки краєзнавців України Віктора Гагіна «Нариси історії землі Буринської».
У виданні на 346 сторінках представлені документальні матеріали про історію, духовне і культурне життя Буринщини від давнини до сьогодення.

 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.