Елізабет Фрейндліх » Знищення міста на ім'я Станиславів. Націонал-соціалістська політика винищення у Польщі 1939-1945 рр.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Знищення міста на ім'я Станиславів. Націонал-соціалістська політика винищення у Польщі 1939-1945 рр.

Спогади
Написано: 2016 року
Розділ: Історична
Твір додано: 23.07.2016
Твір змінено: 20.02.2018
Завантажити: Файли вилучено з бібліотеки на запит власника авторських прав.
Опис: Ця книжка — одна з перших німецькомовних праць про Голокост. Вона була опублікована у Відні 1986 року. Авторка — австрійська письменниця й журналістка Елізабет Фрейндліх — як репортер була присутня, в тім числі, на судових процесах у Мангаймі й Відні проти гестапівців, які здійснювали екзекуції єврейських мешканців Станиславівського округу, зокрема Станиславова й Надвірни. Розділ книжки, який висвітлює події у Станиславові 1941-1943 роках, написаний на основі матеріалів згаданих процесів: за свідченнями людей, які пережили ці події, безпосередніх виконавців екзекуцій та інших свідків масових убивств у Станиславові. Проте, подаючи історичний контекст жахіть, що відбувалися в Східній Європі 1941-1945 років, Елізабет Фрейндліх, яка симпатизувала лівому руху й не була фаховим істориком, допускається чималої кількості неточностей і помилок. Велику їх частину спростовує у передмові до цієї книжки Ярослав Грицак. Через мовний бар’єр українські історики довго були позбавлені можливості озвучувати в європейському контексті своє осмислення Катастрофи. Отож, мета цього видання — не лише повідомити читачам про жахливі події, які відбувалися на наших теренах, але й дати українським історикам можливість довідатися, як західні автори розглядають роль українців в історичних подіях. А ще — уможливити українським фахівцям полеміку із західними колегами щодо суперечливих тез, які в німецькомовному світі вважаються хрестоматійними.

Елізабет Фрейндліх. Знищення міста на ім'я Станиславів/ Націонал-соціалістська політика винищення у Польщі 1939-1945 рр. — Брустури: Дискурсус, 2016. — 304 с.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.