Оксана Федотова » Політична цензура друкованих видань в УСРР-УРСР (1917-1990 рр.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Політична цензура друкованих видань в УСРР-УРСР (1917-1990 рр.)

Праця
Написано: 2009 року
Джерело: taras1994/balik2
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 17.05.2016
Твір змінено: 17.05.2016
Завантажити: djvu (4,7 МБ) pdf див. (41,5 МБ)
Опис: Федотова О. О. Політична цензура друкованих видань в УСРР-УРСР (1917-1990 рр.) [Текст] / О. О. Федотова ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса. - К. : Парламентське видавництво, 2009. - 350 с.

Об’єктом даного дослідження є політична цензура друкованих видань у підрадянській Україні. У книзі вперше в межах всеохоплюючої системи політичної цензури розкрите багатоманіття форм і методів ідеологічного та політичного контролю за духовним надбанням українського народу у вигляді творів друку, що здійснювався партійно-державними органами та інститутами цензури протягом 1917-1990 рр.
Автором розглядаються основні напрями цензурної діяльності по контролю за бібліотечною, музейною та книготорговельною сферою, ввозом літератури з-за кордону, збереженням державної таємниці в пресі. У монографії висвітлюються функції цензури у вигляді заборон друкованих видань, цензорських втручань, «бібліотечних чисток», розробки проскрипційних матеріалів тощо. Шляхом введення в науковий обіг значної частини архівних джерел (партійних, цензурних, державних, громадських) з фондів державних архівних зібрань прослідковуються особливості реалізації цензурної політики в Україні на різних етапах її розвитку.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.