Ярослав Федорук » Нездійснений проект перевидання «Українських народних дум» Катерини Грушевської у “Гарвардській серії українознавства”
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Нездійснений проект перевидання «Українських народних дум» Катерини Грушевської у “Гарвардській серії українознавства”

Стаття
Написано: 2013 року
Розділ: Історична
Твір додано: 26.09.2014
Твір змінено: 16.01.2015
Завантажити: pdf див. (420,8 КБ)
Опис: Випуск 18. — Том 21. — Київ, 2013. — 852 с. (Археографічна комісія, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України).

“Гарвардська серія українознавства” була заснована Омеляном Пріцаком у 1969 р. як проект Гарвардського комітету для українознавчих студій при Гарвардському університеті. У цій серії Пріцак спершу планував видати 25 монографій, проте в процесі цієї праці не всі вони були відправлені до видавництва. Два томи “Українських народних дум” Катерини Грушевської мали бути опубліковані як в англійському перекладі, так і з факсимільним відтворенням оригінальних видань (1927, 1931). Незважаючи на це, проект ніколи не було здійснено. Українські народні думи в англійському перекладі були видані лише у 1979 р. без текстологічних досліджень і коментарів як менше видання цього більшого проекту. Передмова Омеляна Пріцака як головного редактора цього нездійсненого плану видання “Українських народних дум” Катерини Грушевської збереглася в його архіві у Києво-Могилянській академії.

Key words: Катерина Грушевська, Омелян Пріцак, українські народні думи, “Гарвардська серія українознавства”, історіографія, фольклор, Всеукраїнська академія наук.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.