Василь Деревінський » Archival sources about V.Chornovil that are stored in the Central State Archive of Public Organizations of Ukraine (англ.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Archival sources about V.Chornovil that are stored in the Central State Archive of Public Organizations of Ukraine (англ.)

Стаття
Написано: 2015 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 29.01.2017
Твір змінено: 29.01.2017
Завантажити: pdf див. (389,4 КБ)
Опис: Сумський історико-архівний журнал. №XXIV. 2015


У цій статті зроблений огляд джерельної бази дослідження одного з відомих українських громадсько-політичних і державних діячів ХХ століття – В’ячеслава Чорновола. Зрозуміти історичну реальність, історичну постать чи історичні процеси неможливо, як відомо, без вивчення інформації, яку містять джерела – реалії людської діяльності. У цьому контексті, пріоритетом для дослідників вивчати матеріали, що зберігаються у фондах архівів. Вивчення архівних документів має важливе значення для вивчення такої неординарної особистості української історії, як В.Чорновіл. Тому у цій статті розглядається про те, яку інформацію про В.Чорновола можна знайти у фондах Центрального архіву громадських об’єднань України (ЦДАГО України). Виявлені в ЦДАГО України джерела містять об’ємну, ґрунтовну й різноманітну інформацію. Вони охоплюють різні періоди його життя та сфери діяльності. В них міститься інформація про його батьків, навчання, роботу в ЗМІ, громадсько-політичну діяльність, а також особливості провадження слідчих і судових дій над ним у кінці 1960-х – на початку 1970-х років. Цей великий джерельний комплекс матеріалів ще не отримав ретельного наукового вивчення.
Пов'язані автори:
Чорновіл В'ячеслав
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.