Оксана Данилевська » Мова в революції та революція в мові: мовна політика Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Мова в революції та революція в мові: мовна політика Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР

Праця
Розділ: Наукова
Твір додано: 10.02.2016
Твір змінено: 10.02.2016
Завантажити: pdf див. (915.9 КБ)
Опис: У монографії здійснено комплексний аналіз мовної політики Центральної Ради, Гетьманату та Директорії УНР у макросоціолінгвістичному аспекті. Обґрунтовано, що тогочасну мовнореформаторську стратегію реалізовано в напрямах статусного та корпусного мовного планування. У законодавчому забезпеченні діяльності українських урядів виокремлено й систематизовано корпус директивних документів, на яких ґрунтувалися статусні заходи. Зроблено висновок про послідовність та наступність мовної політики Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР попри певні відмінності внутрішньо політичного життя в роки діяльності цих урядів.

Проаналізовано участь держави у випрацюванні заходів корпусного планування. Як вияв корпусної мовної політики кваліфіковано діяльність тогочасних правописних і термінологічних комісій, видання термінологічних словників, директивні документи про використання української мови в діловодстві. Обґрунтовано
вплив мовної політики Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР на суспільну свідомість та мовну поведінку.

Монографія адресована соціолінгвістам, історикам мови, фахівцям, які досліджують зв’язок мови та суспільства. Стане в пригоді також викладачам, аспірантам, студентам філологічних спеціальностей, а також усім, хто цікавиться проблемами мовної політики та історією української мови в ХХ ст.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.