Микола Чернявський » Vae Victis!
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Vae Victis!

Повість
Джерело: runivers.ru
Розділ: Художня
Твір додано: 13.06.2016
Твір змінено: 13.06.2016
Завантажити: djvu (627,2 КБ)
Опис: Повість вперше була надрукована в часописі "Киевская старина" (1905 р., №4). В подальшому видавалась окремою книжкою, а також у повному виданні творів Чернявського "Твори в Х томах" (вид-цтво "Рух", Харків, 1927-1932 р.р., у томі І). Одна з найбільш відомих повістей автора.
---------------------------------------------
Життєва драма двох священиків і їх характери у повісті “Vae victis!” вистежуються у параметрах психологічної студії прийомом порівняльного аналізу. У нарацію всезнаючого оповідача-автора інкрустовані епістолярні матеріали – листи й доноси; діалоги чергуються з внутрішніми монологами типу потоку свідомості. Презенсний час переживань і дій героїв переривається екскурсами в їх минуле. Ці прийоми підпорядковані всезростаючій драматичній напрузі в душах героїв.
Символіка заголовка повісті – «Vae victis!» (горе переможеним) є висловом авторського співчуття таким жертвам, а водночас осудом душевного декадансу, пасивності. Оригінальністю сюжету, типажу, витонченістю й глибиною психологічного аналізу письменник досягає у цьому творі високого ступеня майстерності.
---------------------------------------------
Журнальне видання 1905 р.
Примітка: російська транслітерація твору - за законами того часу.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.