Олександр Бондаренко » Роздоріжжя. Книга 3
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Роздоріжжя. Книга 3

Праця
Написано: 2014 року
Розділ: Історична
Додав: vovaniko
Твір додано: 24.02.2015
Твір змінено: 24.02.2015
Завантажити: djvu (10,5 МБ) pdf див. (14,9 МБ)
Опис: ретя книга трилогії, як і дві перші - «Повернення із забуття» та «Протистояння», на документальній основі відтворює період участі кавалерійського полку під командуванням Ф. Гребенка у бойових діях проти армії УНР у складі російсько-більшовицьких війську січні-травні 1919 року. 1 червня 1919 року, самовільно знявшись з більшовицького фронту кавалерійський полк Ф. Гребенка під приводом переходу на денікінський фронт 10 липня 1919 року прибув до міста Тараща, де Ф. Гребенком полк було переформовано на кавалерійську бригаду .
У зв’язку з більшовицьким заколотом, коли комуністи перехопили ініціативу в свої руки, 16 липня 1919 року бригада вирушила на денікінський фронт і взяла участь у боях проти армії генерала А.Денікіна під Лубнами, де 18 серпня 1919 року Ф. Гребенка було важко поранено.
Лікуючись у більшовицькому шпиталі у Клинцях Чернігівської губернії (тепер - Курська область Російської Федерації), Ф.Гребенка було заарештовано й засуджено «трійкою» військового трибуналу та відправлено 26 жовтня 1919 року до в’язниці управління особливого відділу ВЧКу Москві, де його сліди за загальновідомими обставинами «втрачаються», оскільки з ВЧК ніхто не повертався на волю.
Видання призначено для масового читача та всіх зацікавлених правдивою історією боротьби українського народу за незалежність України.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.