Лілія Білоусова » Одеські товариства в організації еміграції євреїв з півдня Російської імперії до Сирії і Палестини у 1880-х – 1920-х рр.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Одеські товариства в організації еміграції євреїв з півдня Російської імперії до Сирії і Палестини у 1880-х – 1920-х рр.

Стаття
Написано: 2016 року
Розділ: Історична
Твір додано: 25.03.2018
Твір змінено: 25.03.2018
Завантажити: pdf див. (476,8 КБ)
Опис: Міжнародні зв’язки України: наукові пошуки і знахідки. – Вип. 25: Міжвідомчий збірник наукових праць. – К.: Інститут історії України НАН України, 2016.


У статті на основі документів Державного архіву Одеської області та праць вітчизняних і зарубіжних науковців висвітлюється діяльність низки одеських єврейських товариств та їхніх лідерів, які відіграли значну роль в організації еміграції євреїв з півдня Російської імперії на Близький Схід – до Сирії і Палестини у 1880–1920-х роках. Характеризуються організаційні засади і різноманітні напрямки роботи громадських об’єднань, створених з метою допомоги мігрантам. Подано етапи палестинофільського руху та роль окремих груп і особистостей, що здійснили вагомий внесок у розвиток теорії і практики сіонізму. До наукового обігу запроваджено нові архівні джерела та узагальнено відомості про понад два десятки єврейських товариств, клубів, бюро, фондів і комісій, які плідно працювали в Одесі в економічній, фінансовій, культурно-освітній і політичній галузях на підтримку палестинського проекту.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.