Михайло Бернштейн » Українська літературна критика 50-70-х років ХІХ ст.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Українська літературна критика 50-70-х років ХІХ ст.

Праця
Написано: 1959 року
Джерело: Scaramucciа+balik2
Розділ: Наукова
Твір додано: 29.01.2019
Твір змінено: 07.06.2019
Завантажити: djvu (14.3 МБ) pdf див. (16.3 МБ)
Опис: Дана робота присвячена дослідженню української критики 50-70-х років XIX ст. - одного з видатних періодів в її розвитку. Період цей особливо цікавий тим, що охоплює час від власне зародження української професійної критики як такої до її розквіту, до виявлення в ній головних ідейно-естетичних напрямів.
У 50-60-ті роки українська критика, тільки виступила на суспільно-літературну арену, була переважно критикою ліберально-буржуазної. Це не означає, однак, що в українській літературно-теоретичної думки того часу не було інших тенденцій і напрямків. Вони були, з найбільшою силою вони проявилися в естетиці Шевченка, в тих судженнях, які ми знаходимо в його щоденнику, листах, у творчості. Але якщо говорити власне про критику, критиці професійної, то за часів Шевченка вона була в своїй основі ліберальної.
У 70-х роках ситуація склалася так, що поруч з буржуазно-націоналістичної критикою і в процесі боротьби з нею рішуче зміцніла прогресивна критика, виникла критика революційно-демократична. Поступово формується предмет критики, її специфіка, форми, ознаки її стилю і т.п. Виразні виявилися симптоми прямого впливу критики на літературний процес, на творчий шлях окремих письменників.
Українська критика, зрозуміло, розвивалася і пізніше, і часом в ще більших масштабах, в ще більш гострих проявах. У нових умовах виникали нові завдання, нові проблеми перед нею. Але саме в 50-70-х роках вперше різко визначилася соціальна поляризація сил в критиці, викристалізувалися (в головних засадах) ті її програмні концепції, які знайшли своє подальше вираження в подальшому розвитку української літературно-критичної думки.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.