Віктор Аксьонов » К вопросу о повторном проникновении в катакомбные захоронения салтовской культуры Подонцовья (по материалам Верхне-Салтовского могильника) (рос.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

К вопросу о повторном проникновении в катакомбные захоронения салтовской культуры Подонцовья (по материалам Верхне-Салтовского могильника) (рос.)

Стаття
Написано: 2013 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 06.11.2018
Твір змінено: 06.11.2018
Завантажити: pdf див. (458,7 КБ)
Опис: Хазарский альманах. – Харків, 2012–2013. – Т. 11.


У роботі на матеріалах останніх років розкопок Верхньо-Салтівського некрополя показується, що присутність в дромосах катакомбних поховань двох масивів заповнення не може бути пояснена провалом закладу у поховальну камеру з подальшим виникненням порожнини, котра поступово заповнювалась ґрунтом та водою. Два різних за структурою та складом масиву заповнення пов’язані з навмисним розриванням частини дромосу для повторного проникнення до поховальної камери. Наслідком такого повторного проникнення до поховальної камери, у більшості випадків, є порушення анатомічного порядку людських кістяків. Мотивація проникнення до поховальної камери могла бути різною (нове поховання, пограбування, опоганення, «ритуальна руйнація», повторний обряд поховання тощо). Тому визначати цілі проникнення слід у кожному випадку окремо.
\
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.